українська російська англійська
У цілому по Україні запуск систем опалення проведений успішно, - Мінрегіон
18.11.2014 | 15:30
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

У цілому запуск систем опалення по всій території України проведений успішно. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Андрій Білоусов на брифінгу перед прямою телефонною лінією Кабінету Міністрів України 18 листопада 2014 року.

Він нагадав, що Уряд схвалив постанову № 296, яким затверджені ліміти обсягів природного газу для споживачів в розрізі регіонів та помісячно до кінця опалювального сезону з урахуванням зменшення для ТКЕ на 30%, починаючи з 1 серпня 2014 року. Крім того, заступник Міністра зазначив, що згідно з постановою опалювальний сезон території повинні починати за погодженням з Мінрегіоном та Міненерговугілля.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства постійно моніторить з Гідрометцентром температурний режим. Завдяки цьому, як тільки було зафіксовано похолодання, Мінрегіон і Міненерговугілля 20 жовтня направили відповідні листи до облдержадміністрації про початок опалювального сезону в регіонах.

«Протягом 10 днів проходив запуск, і протягом 10 днів міста і райони були підключені до опалення, - сказав чиновник. - У цілому на сьогодні запуск вже проведений, є якісь аварійні відключення, які зазвичай оперативно усуваються. Великих серйозних питань у нас немає».

Він підкреслив, що при Мінрегіоні цілодобово працює диспетчерська, яка два рази на добу зв'язується з усіма регіонами. У регіонах також існують такі диспетчерські на рівні областей, які в свою чергу тримають зв'язок з кожним містом і районом: «Тобто кожен ранок і вечір, а якщо є необхідність, то і частіше, ми отримуємо інформацію про те, де і як у нас проходить опалювальний сезон».

При цьому заступник Міністра заявив, що і контрольовані українською владою території Донецької і Луганської області загалом теплом забезпечені.

На даний момент, сказав чиновник, основним завданням є зниження споживання газу та дотримання визначених щомісячних лімітів споживання природного газу. «Якщо взяти серпень, вересень, жовтень і 15 днів листопада, то сумарно за вказані три з половиною місяці ми ще перебуваємо в межах визначених лімітів», - зазначив заступник Міністра.

 

версія для друку