українська російська англійська
Рятувальники Миколаївщини, представники правоохоронних органів та волонтери зустрілися із школярами
18.11.2014 | 18:10
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

Переслідуючи  найголовнішу мету – недопущення травмування та загибелі дітей, запобігання виникненню надзвичайних подій за участю малечі, 17 листопада рятувальники спільно з представниками правоохоронних органів та волонтерами Миколаївщини організували та провели інформаційно-пізнавальний захід «Знай. Дотримуйся. Пам’ятай» для школярів 5-9 класів загальноосвітніх шкіл міста та області. 

Понад 300 глядачів завітали до Палацу творчості учнів м. Миколаєва. На них із нетерпінням чекали рятувальники, співробітники кінологічного центру, науково-дослідного експертно-криміналістичного центру, служби охорони, автоінспекції,  представники Миколаївської обласної організації товариства Червоного Хреста України, Федерації підводної діяльності та спорту в Миколаївській області.

У рамках заходу дітям розповідали основні правила безпеки життєдіяльності в побуті, на водних об’єктах, на дорогах тощо. Співробітники структур, які прийшли, аби навчити дітей безпечній поведінці, розповідали школярам про методи та засоби роботи в їх галузі.

Аби зустріч закарбувалася у пам’яті та свідомості дітей, захід був наповнений яскравими та видовищними виступами.

Розпочався захід виступом команди Дружини юних пожежних «Флеш».

Елементи пошуку вибухонебезпечних предметів спеціально навченою собакою кінологічної служби – вівчарем Діком, пошук людини за запахом її особистих речей – вівчаркою Хельгою, вразили глядачів.

Виступ піротехніків головного управління ДСНС України у Миколаївській області та науково-дослідного експертно-криміналістичного центру, демонстрація спеціального одягу для виконання робіт з розмінування, макетів вибухонебезпечних предметів воєнних та післявоєнних часів викликали неабиякий інтерес дітлахів. Під час заходу були надані рекомендації щодо першочергових дій в разі виявлення предметів, схожих на вибухонебезпечні.

Представники автоінспекції підготували для дітей цікаву розповідь про необхідність дотримання правил дорожнього руху, продемонстрували спеціальне оснащення, з яким вони працюють.

Дітей зацікавила також демонстрація бойового одягу та спеціального обладнання рятувальників.

Представники Червоного Хреста розповіли дітям як правильно, а головне безпечно робити штучне дихання, проводити першочергові дії, направлені на порятунок людського життя.

Представники Федерації підводної діяльності та спорту в Миколаївській області навчали дітей правилам порятунку людини, яка тоне та правила безпечного перебування у воді.

Співробітники служби охорони продемонстрували ролик про свій напрямок роботи, показавши при яких обставинах залучаються їх фахівці.

Аби закріпити всі правила безпеки життєдіяльності, які були обговорені, присутнім демонстрували мультфільми та відеоролики із зазначенням небезпечних аспектів життя, причинами їх виникнення та наслідків, до яких вони можуть призвести.

Начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю ГУ ДСНС України у Миколаївській області Ілляна Пацюк підкреслила: «Подібний спільний захід із представниками правоохоронних органів та громадських організацій ми проводимо вже вдруге. І знову переконуємося у тому, що такі інформативні зустрічі мають позитивні наслідки. У тісній та плідній співпраці ми продовжуватимемо навчати молоде покоління правилам безпеки життєдіяльності. А головою нагородою для нас завжди стає безпека та благополуччя дітей нашого міста та області».

https://www.youtube.com/watch?v=guVLbwbD6dI

 

 

версія для друку