українська російська англійська
Держкомтелерадіо закликає ЗМІ підтримати Міжнародну акцію "16 днів проти насильства"
18.11.2014 | 18:35
Прес-служба Державного комітету телебачення та радіомовлення

Державний комітет телебачення та радіомовлення разом з Міністерством соціальної політики закликали громадськість та вітчизняні ЗМІ підтримати Міжнародну акцію «16 днів проти насильства», яка об’єднує громадян з більш ніж 100 країн світу.

Її мета - сприяти утвердженню ненасильницької ідеології та створити простір (родина - територіальна громада - країна) вільний від усіх форм насильства. Акція була ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства в 1991 році та проводиться щорічно з 25 листопада по 10 грудня.

Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» 2001 року. Відтоді заходи з попередження насильства в сім’ї та жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства проходять у всіх регіонах України. Координатором цих інформаційно-просвітницьких заходів є Міністерство соціальної політики України, а найактивнішими його партнерами - Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла-Страда Україна» та Міжнародна благодійна організація «Українська фундація громадського здоров’я».

Заходи та ініціативи, що проходять у рамках Міжнародної акції «16 днів проти насильства» широко висвітлюються у ЗМІ. Зокрема, державні ТРК у ці дні транслюють відеоролики соціальної спрямованості, здійснюють медіа супровід інформаційно-просвітницьких заходів, готують тематичні програми.

Дати акції, на які слід звернути увагу вітчизняним ЗМІ:

25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок;

10 грудня – Міжнародний день прав людини;

1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день інвалідів;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – річниця інциденту в Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

 

версія для друку