українська російська англійська
Електронне адміністрування ПДВ як необхідний крок для податкової реформи
18.11.2014 | 20:09
Прес-служба Міністерства фінансів

18 листопада заступник Міністра фінансів Денис Фудашкін взяв участь у Форумі громадських організацій «Податкова реформа. Фокус – система електронного адміністрування ПДВ: наслідки для бізнесу та альтернативи».

Зокрема, під час заходу обговорювалися питання, пов’язані із вступом у дію 1 січня 2015 р. норм Закону України від 31.07.2014 року № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» в частині системи електронного адміністрування ПДВ.

Під час свого виступу Денис Фудашкін зазначив, що позиція Міністерства фінансів полягає в тому, що механізм електронного урядування є вкрай необхідним. І навіть якщо воно не зможе вирішити усі питання з адмініструванням ПДВ, це один із вагомих кроків на шляху до подолання податкових ям. Мінфін дуже уважно розглядає усі пропозиції, які надходять з даного питання і готовий пропонувати відповідні правки до закону.

Разом з тим заступник Міністра фінансів відповів на запитання учасників щодо відшкодування ПДВ.

«Хочу зазначити, що дуже часто і у ЗМІ, і серед виступів йшла мова, що Уряд пропонує списати заборгованість кредиту, який буде накопичений на 1 січня 2015. Такої мети Уряд перед собою не ставить, - наголосив урядовець. Податковий кредит  - це зменшення поточних зобов’язань на суму податку, який вже був сплачений до бюджету. Уряд повинен бути впевненим, що ці гроші були зараховані. Якщо такої впевненості немає, завжди виникає ризик як корупційного плану, так і фіскальний ризик, пов’язаний із зменшенням доходів бюджету. Є також і комерційний ризик. Він знаходиться у тій площині, що той, хто добросовісно сплачує податок на додану вартість у повному обсязі не може конкурувати з тими, хто цей податок не сплачує, використовуючи різноманітні схеми. Уряд хоче подолати цю схему, і запропонував систему електронного адміністрування».

За словами Дениса Фудашкіна, Уряд та, зокрема, Міністерство фінансів роблять усе можливе для скорочення заборгованості по ПДВ: «На сьогодні у простроченій сумі залишилося 2 млрд. грн. І ми розраховуємо, що до кінця року вийдемо на нуль простроченої заборгованості по ПДВ. Більше того, ми максимально намагаємося зробити цей процес прозорим».

Так, навесні за ініціативи Мінфіну була прийнята норма закону, відповідно до якої на сайті Держказначейства щомісяця оприлюднюється звіт з інформацією, кому і скільки відшкодовано ПДВ. Крім того, 4 листопада було оприлюднено наказ Міністерства фінансів, згідно з яким звіти Державної фіскальної служби з даного питання міститимуть більше даних. Це дозволить розширити питання публічності і прозорості цього процесу.

«ДФС відтепер буде публікувати детальніший звіт по кожному суб’єкту господарської діяльності. Там буде вказуватися сума заборгованості на початок періоду, сума додаткової заяви протягом поточного періоду, сума відшкодованого ПДВ у поточному періоді як в автоматичному режимі, так і в загальному порядку, і сума заборгованості перед кожним суб’єктом господарювання на кінець періоду. Це зроблено для того, щоб зробити процес розміщення прозорим, щоб кожен з вас бачив стан щодо відшкодування у нього, у контрагентів, можливо, виникне питання, чому хтось отримує відшкодування швидше, а хтось повільніше, щоб громадянське суспільство також взяло участь у цьому процесі», - пояснив Денис Фудашкін.

Міністерство фінансів постійно співпрацює із бізнес та громадськими асоціаціями, представниками бізнесу та експертами щодо змін у податковій сфері. Заступник Міністра фінансів Денис Фудашкін запросив до діалогу також учасників заходу і запропонував провести ще одну зустріч із делегатами Форуму для обговорення їхніх пропозицій.

 

версія для друку