українська російська англійська
МОН разом із громадськістю обговорило питання патріотичного виховання дітей та учнівської молоді
19.11.2014 | 12:48
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ

18 листопада в Міністерстві освіти і науки відбулася нарада з представниками громадських організацій з питань патріотичного виховання дітей та учнівської молоді.

У заході взяли участь начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти і науки Алла Середницька, представники Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОН, директор Інституту проблем виховання Національної академії наук України, члени Комітету національно-патріотичного виховання Громадської Ради при МОН України.

Учасники наради обговорили проект методичних рекомендацій з патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, питання системи виховної роботи, її форми та методи, військово-патріотичних ігор та їх роль у вихованні, на приклад, гри «Джура».

Під час наради начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Алла Середницька зазначила, що за результатами наради під головуванням Віце-прем’єр-міністра Олександра Сича, що відбулася 18 вересня 2014 року, наказом Міністерства освіти і науки затверджено відповідний План заходів, серед яких є завдання щодо розроблення методичних рекомендації з патріотичного виховання дітей та учнівської молоді з урахуванням сучасних підходів. Начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини наголосила, що документ розіслано для ознайомлення як окремим фаховим державним структурам, так і представникам громадськості.

Начальник відділення змісту позашкільної освіти та виховної роботи Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Олена Артеменко наголосила, що вся діяльність навчального закладу повинна бути пронизана патріотичним вихованням, саме тому розроблений документ структурно поділений на частини. Розробники методичних рекомендацій з патріотичного виховання отримали багато відгуків, серед яких пропозиції доопрацювати розділ з інформації про позашкільні навчальні заклади, внести доповнення в списки художніх та документальних фільмів, перелік Інтернет-ресурсів, які використовуватиме вчитель в процесі своєї роботи.

Окрім цього, начальник відділення змісту позашкільної освіти та виховної роботи зазначила, що учасники обговорення рекомендували звернути увагу на те, що взірцем для виховання української молоді є приклад військових, які знаходяться у зоні АТО, та діяльність волонтерів.

Під час наради учасниками засідання запропоновано у розділі «Громадське патріотичне виховання» методичних рекомендацій внести пропозиції щодо налагодження комунікацій між учнями різних регіонів, доповнити розділ дитячих та молодіжних організацій, керуватися рекомендаціями Українського інституту національної пам’яті щодо відзначення дат національних свят та в тексті документу надати посилання на сайт цієї установи, окремо обговорити питання співпраці громадських організацій та ЗНЗ, щоб ширше представити форми роботи з патріотичного виховання.

У свою чергу, начальник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Світлана Кириленко розповіла про проведення експерименту з патріотичного виховання в місті Дніпропетровську. За її словами, унікальність експериментальної роботи полягає у тому, що для всього міста запропонована загальна тема «Виховання громадянина патріота – пріоритетний напрям розвитку суспільства України», а окремі його райони матимуть свої підтеми у рамках основної. Інститут інноваційних технологій та змісту освіти тісно співпрацює з міським управлінням освіти і науки у напрямку реалізації цього проекту та вже у грудні будуть розглядатися перші три заявки на участь у експерименті, який розраховано на п’ять років.

З рекомендаціями стосовно патріотичного виховання дітей та молоді, у тому числі й шляхом належної організації та проведення на всеукраїнському рівні військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») виступили представники громадських організацій: Рондзістий Т. І. (МБУ «Центр національного відродження), Скребцов Б.І. (Українське дитячо-юнацьке товариство «Січ»), Колесник Д.С. (Національна скаутська організація «Пласт»).

 

версія для друку