українська російська англійська
Історичну драму "Поводир" за перший тиждень прокату переглянули понад 90 тис. глядачів
19.11.2014 | 13:10
Прес-служба Міністерства культури

Художній фільм «Поводир, або Квіти мають очі» режисера Олеся Саніна стартував у кінотеатрах країни 12 листопада 130 копіями. Уже за перший вік-енд прокату його переглянули 94 754 глядачів.

Результати перегляду «Поводиря» можна порівняти з такими голлівудськими фільмами, як «Анна Кареніна» (82 902 глядачі за перший вік-енд), «Великий Гетсбі» (84 734 глядачів за перший вік-енд), «Джанго вільний» (71 917 глядачів за перший вік-енд).

Також слід зауважити, що «Поводир» є найуспішнішим бокс-офісом серед фільмів українського виробництва. Дані щодо кількості глядачів фільмів за перший прокатний вік-енд:

«Той хто пройшов крізь вогонь» – 3 979 глядачів

«Тіні незабутих предків» – 52 157 глядачів

«Ломбард» – 5 305 глядачів

«Кохаю і крапка» – 2 978 глядачів

Нагадаємо, що повнометражний художній фільм «Поводир» зняла кінокомпанія PRONTO FILM на замовлення Державного агентства України з питань кіно. Уперше в Україні зроблена адаптація кінофільму для глядачів із вадами зору (демонструється в окремих кінотеатрах Києва, Львова, Одеси, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя за підтримки «Ощадбанку») та вадами слуху (планується реліз на DVD).

В основі сюжету фільму – історія спроби знищення української культури – кобзарського мистецтва у часи радянської влади, показану через призму життя американського хлопчика Пітера та українського сліпого музиканта Івана Кочерги. Події відбуваються на початку 1930-х років у СРСР у драматичні часи індустріалізації, колективізації, голодомору та знищення інтелігенції. Фільм знято за реальними фактами та свідченнями.

 

 

версія для друку