українська російська англійська
Мінрегіон працює над розробкою механізмів забезпечення енергоефективності в житловому секторі
19.11.2014 | 14:06
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Для термомодернізації та підвищення енергоефективності житлового фонду Україні потрібно чималі кошти і ефективне їх використання. Про це зазначив директор департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону Сергій Кушнір під час міжнародного круглого столу: «Інвестиції в енергоефективність житлового сектору – європейський досвід взаємодії держави та бізнесу».

«На жаль, за роки незалежності в країні так і не створили ефективного власника житла. Тобто сьогодні у нас нема того, хто міг би освоїти кошти і провести необхідні заходи з термомодернізації та підвищення енергоефективності будівель. Це є найбільшою проблемою», - зазначив Сергій Кушнір.

Він підкреслив, що для стимулювання співвласників багатоквартирного житла ефективно розпоряджатися ним, необхідно зробити відповідні зміни у законодавстві.

«Мінрегіоном розроблено два законопроекти «Про особливості права власності в багатоквартирному житловому будинку» та нову редакцію «Про житлово-комунальні послуги». Вони вже схвалені Урядом, включені до коаліційної угоди і мають бути одними з перших розглянуті новим парламентом», - сказав Сергій Кушнір.

За його словами, ці законопроекти покликані змінити механізми, які діють в сфері обслуговування,  утримання та управління  житловим фондом. Вони, в першу чергу, мають надати мешканцям багатоповерхівок чітку систему управління власним житлом, а також дати право приймати рішення, впливати на якість послуг, на розвиток свого будинку, в тому числі – на його енергетичні характеристики.

«Створивши ефективного власника, нам потрібно забезпечити прозорі та якісні механізми інвестування у багатоквартирні будинки. Маємо також передбачити механізми державної допомоги, в тому числі - часткової компенсації затрат мешканців на підвищення енергоефективності житла», - зазначив Сергій Кушнір.

За його словами, Мінрегіон активно розробляє відповідні механізми, спираючись на досвід розвинених країн.

«У нас є багато партнерів серед міжнародних фінансових організацій, які нам у цьому допомагають. Упевнений, що спільними зусиллями ми зможемо стати на шлях до розвитку енергоефективності житла і досягти значних результатів вже до 2020 року», - сказав  Сергій Кушнір.

версія для друку