українська російська англійська
Залізничні медичні заклади зібрали понад 200 л донорської крові для воїнів, постраждалих під час бойових дій у зоні АТО
19.11.2014 | 15:17
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Під час акції «Здай кров — врятуй життя», яка упродовж жовтня відбулася на мережі українських залізниць, не лише працівники магістралі, а й інші добровольці здали понад 200 л донорської крові. Загалом проведено понад тисячу заборів крові. Її вистачило, щоб задовольнити всі заявки військових шпиталів, лікарень залізниць, комунальних та державних медичних закладів, - повідомляють в управлінні охорони здоров’я Укрзалізниці.

У ході місячника, як зазначають фахівці, заготівля крові збільшилася більш ніж на 30%. Працівники залізниць приходили на станції переливання крові у різних куточках нашої держави. Найбільшу активність виявили працівники Львівської та Південно-Західної залізниць.

Забір крові був організований навіть у тих населених пунктах, де немає для цього спеціалізованих закладів. Галузеві медики виїжджали у такі міста та селища з необхідним обладнанням та розгортали пункти приймання крові. Навіть на залізницях, де відсутні станції переливання крові, з метою наближення медичної послуги до залізничника, керівництво Лінійної поліклініки станції Ромодан та Вузлової лікарні станції Гребінка запросили  Лубенську міжрайонну станцію переливання крові.

Під час акції «Здай кров — врятуй життя» кожному донору визначалась група крові, резус-фактор, здійснено дослідження на наявність антитіл до вірусних інфекцій, що передаються гемотрансфузійним шляхом, та надавалась всебічна інформація щодо позитивного впливу донорства на організм, профілактики можливого залізодефіцитного стану з метою забезпечення якості донорської крові.

Галузеві медичні заклади під егідою медичних служб залізниць та управління охорони здоров’я Укрзалізниці продовжують приймати донорів-добровольців і після закінчення акції.

Довідково

Донорство крові (від латинського donare — дарувати) — це добровільний акт пожертви власної крові або її компонентів (плазми) для переливання хворим при опіках, травмах, проведенні складних операцій, за важких пологів, а хворим на гемофілію, апластичну анемію — для підтримки життя. Через велику крововтрату у восьми випадках з десяти життя людини можна врятувати, якщо нестачу крові вчасно поповнити. У світі немає препарату, який міг би замінити кров. Тому життєво необхідний невичерпний запас компонентів донорської крові під час виникнення аварій, катастроф та війн.

версія для друку