українська російська англійська
Підходи органів АМКУ і Федеральної торговельної комісії США до розслідування справ про недобросовісну конкуренцію
19.11.2014 | 17:00
Прес-служба Антимонопольного комітету

19 листопада 2014 року в Антимонопольному комітеті України у рамках IV Форуму України з питань конкуренції для представників відомства відбувся семінар з питань недобросовісної конкуренції за сприяння Федеральної торговельної комісії США.

Семінар пройшов під керівництвом заступника директора офісу з міжнародного співробітництва Федеральної торговельної комісії США Расселла Дамтофта, за участю в. о. Голови Антимонопольного комітету України Миколи Бараша, державного уповноваженого Комітету Михайла Русинського, заступника начальника Управління - начальника відділу розслідувань недобросовісної конкуренції виробничої сфери Оксани Манько, а також представників органів Комітету.

На початку семінару Микола Бараш ознайомив присутніх із досягненнями Антимонопольного комітету України в напрямку попередження справ про порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції та наголосив на необхідності наведення порядку на ринках України за допомогою використання правил професійної етики. «Перед нами на сьогодні постає проблема створення ефективного конкурентного середовища в Україні», – додав він.

Оксана Манько розповіла про найпоширеніші типи порушень з недобросовісної конкуренції та проілюструвала їх на основі розслідуваних Комітетом справ.

У ході семінару Расселл Дамтофт поділився досвідом Федеральної торговельної комісії США з розгляду справ про недобросовісну конкуренцію. Більшість прикладів стосувались неправдивості рекламних тверджень та навмисного приховування інформації, яка могла б сприяти формуванню у споживачів хибного враження про споживчі властивості продукції та вводить в оману.

Зокрема, він зазначив, що і їх відомство детально розглядає це питання і поступово відпрацьовує принципи попередження та недопущення поширення інформації, яка не відповідає дійсності.

У своєму заключному слові Расселл Дамтофт підкреслив: «Ми, як і ви, намагаємось започаткувати «Правила здорового глузду» у конкуренції».

На завершення семінару Микола Бараш висловив сподівання щодо подальшої плідної співпраці з Федеральною торговельною комісією США у напрямку розвитку ефективного підходу до попередження та припинення справ, які порушують законодавство про захист від недобросовісної конкуренції.

 

 

версія для друку