українська російська англійська
Палац графа Бадені хочуть включити в спадщину «ЮНЕСКО»
19.11.2014 | 17:54
Тернопільська ОДА

Палац графа Бадені, що у смт. Коропець Монастириського району Тернопільської області, може стати центром молодіжної дипломатії. З відповідною ініціативою Тернопільська обласна державна адміністрація звернулася до представників української діаспори за кордоном і фонду Богдана Гаврилишина, який є вихідцем  з Коропця.

Про це повідомив заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леонід Бицюра. За його словами, на території Тернопільщини знаходиться понад 30% історичних пам’яток  України. Однак поки що цей ресурс ще не задіяний повністю. Тому розвиток історичної індустрії є пріоритетом для області.

«Зараз ми займаємося популяризацією замків і палаців, - констатував Леонід Олексійович. – Одні з них в кращому стані - Збаразький замок, Вишнівецький палац. Однак є пам’ятки у критичному стані, зокрема це палац графа Бадені у смт. Коропець. Внаслідок протікання даху почалося руйнування об’єкту. Загалом, рішення про початок реконструкції даху варто було приймати ще років десять тому».

За словами заступника, на 51-й сесії Тернопільської обласної ради депутати прийняли рішення про виділення коштів на проведення протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт у палаці графа Бадені. Наразі триває підготовка проектно-кошторисної документації.

За оцінками фахівців, на реконструкцію палацу загалом потрібно близько 18 млн. гривень.

«Є ідея включення  об’єкту в спадщину ЮНЕСКО. Однак це потребує значних коштів на підготовку проектної документації», - зазначив заступник голови ОДА.

 

 

версія для друку