українська російська англійська
Олександр Шлапак: Для обслуговування Києва необхідно проводити серйозну реформу всередині видатків міста і знаходити додаткові доходи
19.11.2014 | 17:59
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ

Під час засідання Уряду 19 листопада Міністр фінансів України Олександр Шлапак поінформував про ситуацію із фінансування столиці та бюджетними показниками по місту.

«Мені здається, що зараз Віталій Володимирович (Кличко. – ред.) потрапив приблизно в ту ситуацію, в яку ми з Прем’єр-міністром потрапили, коли прийшли в ці кабінети. Тільки у нас ситуація була ще значно гіршою, ніж у Києва на сьогодні. Нам особливо не було куди піти, щоб перерозподілити ресурси, як сьогодні пропонується керівниками Києва – "давайте заберемо". Їх можна забрати, але тільки в інших регіонів, для того, щоб передати сьогодні Києву. Інших можливостей у нас сьогодні нема. У нас, Уряду, такої можливості не було», - сказав урядовець.

Міністр фінансів зазначив, що Київ завжди був одним з перших і кращих за всіма показниками розвитку промислової продукції, торгівлі, будівельної продукції. Проте, за його словами, протягом останніх років, особливо протягом останнього року, м. Київ займає одну з останніх позицій в Україні щодо підприємницької активності.

«Я хотів би звернути вашу увагу на оцей показник – виконання затверджених Київрадою показників за доходами, що не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, – 80,8%. Недовиконання – 460 млн. грн. Це ті доходи, які спланувала сама Київська міська адміністрація, Київська рада затвердила. Це місцеві доходи, які планували зібрати і на які планувалось, підкреслюю, фінансувати основні свої видатки, включаючи медицину», - пояснив Міністр.

Разом із тим, Олександр Шлапак звернув увагу на допомогу, яку було надано Києву. Так, змінами до Закону "Про державний бюджет" була виділена спеціальна дотація на виконання функцій столиці на 1,8 млрд. грн.

«Нашим розписом зараз 1,6 млрд. грн. передано Києву, 1,2 млрд. профінансовано, ми використаємо всю цю дотацію, ми вже проговорили це з киянами, всі ці кошти будуть профінансовані, підкреслюю, знову таки, це спеціальна дотація, яка була надана останніми змінами до бюджету влітку цього року, - розповів урядовець. -  Ми зараз намагаємось погодити з Бюджетним комітетом Верховної Ради проект Постанови Уряду, який забезпечить Києву додаткові 600 млн. грн. для виплати бюджетникам».

Також Олександр Шлапак зазначив, що Мінфін зробив розрахунки відповідно до кількості чиновників, які повинні бути в Києві - вони середньотипові, як і для України в цілому.

«Після цього міська рада (я хочу це підкреслити) приймає рішення і майже в 4 рази збільшує видатки на утримання органів місцевого самоврядування. Зверніть увагу на цифру – збільшує на 470 млн. грн. – якраз ті кошти, яких сьогодні не вистачає на ліки і все інше. Стосовно чиновників – ми багато разів закликали і Віталія Володимировича, і його колег: розберіться, будь ласка, з тим, що робиться в м. Києві», - зауважив Олександр Шлапак.

Крім того, є не першочергові видатки, так звані незахищені видатки – це кошти на ремонти будівель, доріг тощо.

«Якщо не вистачає заробітної плати, якщо не вистачає на гемодіаліз і інші речі, можна потерпіти з цими видатками. Це правило, яке Кабінет Міністрів в 65-й і 153-й постанові довів до  місцевих рад. У вас є потенційна заборгованість по таких статтях, не витрачайте, будь ласка, кошти на інші не першочергові видатки», - звернувся Міністр до мера міста.

Міністр фінансів привітав зусилля Київської міської держадміністрації і мера особисто, у намаганнях наведення порядку: «Вперше постало питання з оптимізації мережі, скорочення закладів неефективно працюючих, в тому числі у соціальній сфері. Наводиться порядок і в метрополітені, і в «Київпастрансі», і т.д. Я думаю, це дуже правильно, і це величезний ресурс».

Для обслуговування сьогоднішнього економічного і соціального механізму Києва необхідно проводити серйозну реформу всередині самих видатків Києва, скорочуючи їх, і знаходячи додаткові доходи, підбив підсумки Олександр Шлапак.

«Щодо виходу з ситуації – мені здається буде правильним, якщо ми приймемо урядові ініціативи, які, на жаль, відмовився приймати попередній Парламент, ініціативи, які стосуються децентралізації бюджетних потоків, ініціативи, які стосуються додаткових податкових ресурсів, в тому числі, або в першу чергу для місцевих бюджетів. Ми робили розрахунок, і за умов прийняття цих документів ми не повертаємо Києву 100% ПДФО, навпаки, знижуємо, але доводимо і показуємо реально, що в такому разі бюджет міста Києва виростає на 30-40%%. Я думаю, прийняття цих документів допоможе нам разом з Києвом збалансувати бюджет на наступний рік», - повідомив Міністр фінансів.

 

версія для друку