українська російська англійська
Світові зірки класичної музики присвятили концерт українському народу
19.11.2014 | 18:44
Прес-служба Міністерства культури

У колонному залі ім. М.В.Лисенка Національної Філармонії України за підтримки Посольства Латвійської республіки в Україні та Міністерства культури України пройшов концерт «Присвята українському народу». Захід відбувся з нагоди 96-ї річниці проголошення Латвійської республіки. У концерті взяли участь Київський камерний оркестр на чолі з легендарним українським диригентом Романом Кофманом, дитячий хор «Щедрик» під орудою Маріанни Сабліної. Солістами святкового вечора стали зірки латвійської класичної сцени Гіедре Дірванаускайте та Гідон Кремер.

«Драматичні події в Україні нікого не залишають байдужими. Я музикант, а не політик, але я – людина. Я повстаю проти будь-якої брехні та несправедливості. Це – явне зло, з яким не можна миритися – сказав Гідон Кремер. - Я ніяк не хочу і просто не можу прийняти настрій тих моїх колег та друзів, які схильні піддаватися «зомбуванню». І сьогодні чарівними звуками музики ми сіємо Правду, Добро та Гармонію. Нехай Україна, ця Благословенна земля, що скоріш  відчує  таке очікуване повітря свободи та миру».

Однією з центральних у концерті стала також прем’єра твору Гії Канчелі видатного грузинського композитора, автора симфонічних творів, музики для театру та кіно (зокрема і українського) – під назвою «Янголи печалі». Київський концерт – друге його виконання, прем’єра відбулась у Берліні.

За словами Гії Канчелі, твір він присвятив бранцям правди: «В останні роки у мене три Батьківщини – Грузія, Латвія і Україна. Я радий бути в Києві і брати участь у цьому концерті. Знаєте, своєю долею Україна мені нагадує рідну Грузію, адже і наша земля окупована тими ж ворожими військами. І, знаєте, я чи не вперше жалкую, що в мене немає якихось звань від цієї країни. Бо тоді б я б мав щастя від них відмовитися» 

«Музика –  чудовий еліксир для наших поранених душ. Цей концерт, де на одній сцені зійшлися українські та європейські музиканти, дає надію, що «Янголи печалі» возрадуються за мир, відродження і процвітання українського народу. – сказав після концерту Міністр культури України Євген Нищук.

Я щасливий, що цей вечір ми спільно проводимо з представниками багатьох країн, послами, щасливі вітати дружній латвійський народ, що відзначає свою незалежність. Певен, що вже незабаром ми святкуватимемо спільну нашу перемогу над ворогом, що не дає нині спокою цілому світу»

Захід відвідали численні представники дипломатичного корпусу, а також українського та європейського політикуму.

 

 

версія для друку