українська російська англійська
Василь Лазоришинець ініціював створення тренінгового центру для цивільних медиків, які оперуватимуть поранених
20.11.2014 | 17:16
Прес-служба Міністерства охорони здоров’я

Свої навички лікарі підвищуватимуть на базі Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова. Т.в.о. Міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець взяв участь у спільній нараді головних столичних спеціалістів з питань хірургії, завідувачів кафедрами хірургії медичних вузів, де учасники вирішували проблеми допомоги пораненим.

Василь Лазоришинець відзначив, що події на Майдані та війна на Сході змусили вивчати питання надання медичної допомоги у випадках вогнепальних ушкоджень. Особливо гостро ця проблема стоїть перед цивільними хірургами, які надають допомогу військовопораненим на базі районних та обласних лікарень.

Як перед військовими, так і перед цивільними хірургами постало питання дослідження особливостей сучасних вогнепальних ушкоджень.

Очільник Міністерства запропонував у тижневий термін підготувати необхідну нормативну базу щодо створення на базі Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова методологічної і практичної бази для цивільних лікарів, які зараз залучаються до надання допомоги у прифронтовій зоні. Така необхідність покликана тим, що гостро постало питання не лише зберегти життя, а ще й врятувати органи. «Часто виникає проблема проводити органозберігаючі операції. Бо набагато простіше ампутувати руку чи ногу, аніж 5-7 годин оперувати високоваліфікованому хірургу для того, щоб врятувати орган. Тому ми сьогодні приймемо в резолюції цієї конференції створення центру підготовки цивільних медиків», - наголосив Василь Лазоришинець.

Він зазначив, що до навчального процесу залучатимуть висококваліфікованих медичних працівників Національної академії наук, Міністерства оборони, а також іноземних фахівців. «Можна домовлятися про лекції, проведення тренінгів для наших судинних хірургів, анестезіологів, реабілітологів, запрошувати за допомогою Міністерства закордонних справ лікарів, які мають великий досвід операцій в зоні військових дій», - виступив з ініціативою Василь Лазоришинець, запевнивши, що така ініціатива хірургів знайде повну підтримку керівництва держави на рівні Уряду та Президента.

 

версія для друку