українська російська англійська
Олександр Сич: Голодомор генетично вмонтований у ментальність та психологію українців
20.11.2014 | 18:15
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Голодомор 1932-33 рр. завдав непоправних втрат Українській державі, і не лише демографічних. Він залишився генетично вмонтованим у ментальності і психології українців – психології пристосуванства, страху, виживання. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич під час відкриття виставки «Спротив геноциду» в Українському домі в Києві 20 листопада 2014 року.

Урядовець вважає, що формуючи нове покоління українців, Українська держава має докласти максимальних зусиль, щоб відновити генетичний код гідності: «Ми маємо продемонструвати, що українці на усіх етапах боротьби за власну державу докладали неабияких зусиль, аби здобути волю та гідність. До прикладу, ті мільйони українців, які загинули від Голодомору, не йшли як телята на забій, вони продемонстрували волю до перемоги, волю до боротьби та свобідного життя».

Для відновлення гідності Віце-прем’єр-міністр порекомендував зберегти пам'ять про героїв власного краю: «Я не кажу, щоб в кожній хаті має висіти портрет Бандери чи Шухевича. Можна знайти місцевих отаманів, які на різних теренах Української держави боролися за власну свободу», - наголосив Олександр Сич.

Довідково

Виставка «Спротив геноциду», створена за сприяння Українського інституту національної пам’яті, спростовує міф про відсутність опору українських селян більшовицьким грабіжникам напередодні та під час Голодомору. 17 стендів унікальних документів і фотографій, значна частина яких оприлюднюється вперше,  розкривають масштаби спротиву, його форми і методи.

 

 

 

версія для друку