українська російська англійська
Затверджено зразок та порядок видачі посвідчення особи моряка з безконтактним електронним носієм
21.11.2014 | 14:30
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ІНФРАСТРУКТУРИ

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо затвердження зразка бланку та порядку оформлення посвідчення особи моряка з безконтактним електронним носієм. Проект відповідної постанови «Про відновлення дії та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2013 року №102»  представив Міністр інфраструктури Максим Бурбак під час засідання Уряду 19 листопада.

Документом затверджено зразок бланку посвідчення особи моряка, в яке імплантовано безконтактний електронний носій, порядок його оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі та знищення тощо. Нове посвідчення особи моряка матиме ступінь захисту, що унеможливлюватиме його підробку та забезпечить високий рівень захисту персональної інформації про власника, як це вимагає європейське та і національне законодавство.

Упровадження посвідчення особи моряка з безконтактним електронним носієм – це черговий етап реалізації Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, зокрема блоку «Безпека документів, включаючи біометрику».

Початок видачі посвідчення особи моряка нового зразка очікується з  початку 2015 року.

Нагадаємо, Кодексом торговельного мореплавства України закріплено, що видача посвідчень моряка особам, які входять до складу суднового екіпажу, належить до функцій капітана морського порту. Відповідно до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» такі посвідчення капітани портів видають за заявами моряків або керівників підприємств, установ, організацій, які уклали трудовий договір з моряками, у місячний строк з дня подання заяв-анкет.

Довідково

Відповідно до Рішення Ради Європи № 2252/2004 року від 13 грудня

2004 року «Щодо стандартів засобів захисту і техніки біометричної ідентифікації у паспортах та проїзних документах, виданих державами-членами» передбачено підвищення ступеню захисту проїзних документів, зокрема, встановлення надійного зв’язку між дійсним власником і документом за допомогою інтеграції біометричних ідентифікаторів в проїзні документи.

На виконання Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» та Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України (розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 805-р) Мінінфраструктури визначено відповідальним за  затвердження зразка бланка, технічного опису та порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення посвідчення особи моряка з метою запровадження посвідчення особи моряка, в яке імплантовано безконтактний електронний носій.

версія для друку