українська російська англійська
Українському науково-практичному центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ виповнилось 20 років
21.11.2014 | 15:05
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

Т.в.о. Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець взяв участь у відкритті ювілейної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми клінічної ендокринології та ендокринної хірургії», присвяченій 20-річчю з дня заснування Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України.

«Користуючись нагодою, хочу привітати усіх фахівців провідної в Україні ендокринологічної установи, Центру, що є флагманом як наукових розробок, так і практичної охорони здоров’я з цією річницею та подякувати кожному з вас за відданість справі, за врятовані життя і здоров’я наших громадян. Від мене особисто, від колег Міністерства охорони здоров’я хочу побажати вам миру, міцного здоров’я, натхнення, нових здобутків та Божого благословення», - сказав Василь Лазоришинець.

Також т.в.о. Міністра зачитав привітання від Президента України Петра Порошенка та Прєм’єр-міністра України Арсенія Яценюка, вручив подяки та подарунки провідним фахівцям центру.

Довідка

Український науково-практичний центр ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України – головна науково-дослідна установа Міністерства охорони здоров’я України з питань ендокринології, ендокринної хірургії та трансплантації ендокринних органів і тканин.

Створений у 1994 році Указом Президента України від 19.11.1994 №694/94.

Організаційна структура центру налічує: консультативну поліклініку на 250 відвідувань за зміну, відділення загальної ендокринної патології на 30 ліжок, ендокринологічне відділення з Центром «Діабетична стопа» на 30 ліжок, хірургічне відділення на 60 ліжок, відділення анестезіології з ПІТ на 4 ліжка, діагностичний центр (відділення інтервенційної радіології, відділення променевої діагностики, відділення ультразвукової та функціональної діагностики), клінічну лабораторію біохімічних, гормональних та імунологічних досліджень, патологоанатомічне відділення, цитологічне відділення.

Має 9 наукових підрозділів: ендокринної хірургії; клінічної ендокринології; профілактики і лікування цукрового діабету; дитячої та підліткової ендокринології; патофізіології, імунології та трансплантології; профілактики ендокринних захворювань; ендокринної гінекології; патоморфології та цитології.

Забезпечена чітка співпраця науки і клініки, курація клінічних підрозділів докторами медичних наук, професорами, старшими та провідними науковими співробітниками, керівниками наукових відділів. Науковці та спеціалісти Центру є членами 16 міжнародних організацій, зокрема, Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету (EASD), Міжнародної діабетичної федерації (IDF), Міжнародної робочої групи з проблем синдрому діабетичної стопи (IWGDF by IDF and WHO), Міжнародного товариства ендокринологів та ін.

За час існування Центру медичну допомогу отримали 470 тис. пацієнтів, з них понад 30 тис. стаціонарну допомогу. Проведено близько 20 тис. оперативних втручань, з яких понад 16 тис. на щитоподібній залозі. Проведено близько 3 млн. діагностичних досліджень (рентгенологічних, ультразвукових, лабораторних, патогістологічних, функціональних). Медична допомога надається хворим з усіх регіонів України та іноземцям.

Центр є лідером у впровадженні сучасних малоінвазивних технологій в лікуванні пухлин ендокринних органів: 95 % усіх адреналектомій виконано шляхом ендоскопічної методики, а 15 % паратиреоїдектомій – націленими ендоскопічними та відео-асистуючими методами.

У Центрі всі власні розробки впроваджуються у практику та запозичують найкращі елементи світового досвіду хірургічного та терапевтичного лікування хворих з ендокринною патологією.

 

версія для друку