українська російська англійська
Голова Держлікслужби Михайло Пасічник відвідує Дніпропетровськ та Запоріжжя
21.11.2014 | 15:35
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

20 листопада 2014 року Голова Держлікслужби Михайло Пасічник розпочав робочий візит до Дніпропетровська. У рамках відкритого діалогу він зустрівся з суб’єктами господарювання фармацевтичної галузі Дніпропетровщини. Михайло Пасічник поінформував членів профільних асоціацій, мережевих аптек, ФОПів та виробників про ті позитивні зміни, які відчує фармринок після затвердження законопроектів та нормативно-правових актів, які розроблені робочими групами при Держлікслужбі України.

Зокрема, один з важливих галузевих проектів, наказ МОЗ «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України» зніме проблемні питання ринку, його зарегульованість, адаптує вітчизняне фармацевтичне законодавство до норм Європейського Союзу.

«В цьому документі ми максимально врахували всі зауваження та пропозиції операторів ринку. Адже наша мета – створення законодавства, яке дасть зелене світло розвитку та повноцінному функціонуванню аптечних закладів, сприятиме безперебійному забезпеченні пацієнтів якісними ліками», - зазначив у виступі Голова Держлікслужби України Михайло Пасічник.

На сьогодні існує велика проблема у збереженні ліків в аптечних закладах для потреб АТО. Адже багато фармацевтичних компаній хотіли б передавати лікарські засоби для лікування українських військових на тимчасове збереження аптекам. Та діючими Ліцензійними умовами це заборонено.  Тож, з метою осучаснення цього пункту законодавства, була внесена зміна до Ліцензійних умов, згідно якої один ліцензіат може передати іншому ліцензіату на тимчасово зберігання ліки, якщо останній дотримується вимог Ліцензійних умов, у тому числі щодо забезпечення належних умов зберігання лікарських засобів. Скасування такого обмеження в Ліцензійних умовах, з-поміж іншого,  й дозволить акумулювати аптекам необхідний запас ліків на період свят, коли складно спрогнозувати реальний попит по всій лінійці препаратів, а відтак, не допустить можливого дефіциту ліків для споживачів.

«Друге важливе питання, що вирішує розроблений наказ МОЗ України  – ми запропонували більш лояльні вимоги до кваліфікації персоналу аптек в селищах міського типу ніж це прописано в нинішніх Ліцензійних умовах. Ми рекомендуємо прирівняти їх з вимогами, що актуальні для сільських аптек. Бо на сьогодні кваліфікація завідуючих та уповноважених осіб, які працюють в аптеках, розташованих в селищах міського типу, прирівняна до кваліфікації завідуючих та уповноважених осіб міських аптек. Цим кроком ми сприятимемо розвитку аптечної мережі в невеликих містечках, забезпеченні їх необхідним персоналом, а відтак, для кінцевого споживача - мешканців СМТ поліпшується доступ до лікарських засобів лікарських засобів» - прокоментував Михайло Пасічник.

Ще одна із запропонованих норм – спростити та зробити зрозумілішими для заповнення форми документів, які подаються для одержання ліцензій на оптову та роздрібну торгівлю, а саме: оформлення заяв, відомостей, що підтверджують матеріально-технічну базу і кваліфікацію персоналу. У цих документах пропонується вилучити інформацію, яка не є обов’язковою для оцінки відповідності заявника вимогам Ліцензійних умов, а також доповнити форми заяв та відомостей коментарями та роз’ясненнями щодо внесення потрібної інформації. Це суттєво спростить процес отримання ліцензії та їх копій при відкритті аптечних закладів.

Михайло Пасічник висловив сподівання, що цей необхідний для ринку нормативно-правовий акт невдовзі буде підписаний Міністерством юстиції України.

 

 

версія для друку