українська російська англійська
Мінфін: Бюджет-2015 прийматиметься в комплексі зі змінами податкового законодавства і бюджетних взаємовідносин
21.11.2014 | 16:33
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд пропонуватиме Парламенту розглядати держбюджет на наступний рік у комплексі зі змінами податкового законодавства та бюджетних взаємовідносин. Це дозволить підвищити самостійність місцевих бюджетів, удосконалити управління коштами і дасть додаткові повноваження місцевим громадам. Про це повідомив заступник Міністра фінансів Денис Фудашкін на брифінгу перед прямою телефонною лінією Кабінету Міністрів 21 листопада 2014 року.

«Робота над проектом державного бюджету на 2015 рік не зупиняється. Сьогодні відбуваються консультації з Міжнародним валютним фондом стосовно уточнення показників прогнозу ВВП на наступний рік, загальних сум надходжень до державного бюджету. На сьогодні наші оцінки з МВФ приблизно співпадають», - наголосив заступник Міністра.

За попередніми розрахунками Міністерство фінансів пропонує стриманий сценарій розвитку макроекономічної ситуації на наступний рік, наголосив Денис Фудашкін. Зокрема, пропонується орієнтуватися на номінальний ВВП в розмірі 1 трлн. 720 млрд. грн. Сума запланованих доходів на наступний рік складе біля 530 млрд. грн. 

Разом із цим, за песимістичним сценарієм, який Міністерство фінансів пропонує брати за основу для розрахунків, падіння реального ВВП на наступний рік оцінюється на рівні 4,5%. Інфляція - 13,4%. За оптимістичним сценарієм падіння ВВП складе 2,4% в реальному вимірі при інфляції 11,5%.

«Саме ці два сценарії зараз обговорюються з Міжнародним валютним фондом. Після остаточного узгодження будуть внесені відповідні зміни до затверджених макроекономічних показників на наступний рік», - додав заступник Міністра.

Також Денис Фудашкін наголосив, що в залежності від затвердженого сценарію і макроекономічних показників буде розрахований показник дефіциту. «На сьогодні з Міжнародним валютним фондом обговорюється питання прогнозного дефіциту на наступний рік на рівні 3,8% по зведеному бюджету», - зазначив заступник Міністра.

 

 

версія для друку