українська російська англійська
Створення рівних умов для всіх суб'єктів господарювання фармринку - один з пріоритетів у роботі Держлікслужби, - Михайло Пасічник
21.11.2014 | 17:14
Прес-служба Державної служби з лікарських засобів

Триває дводенна робоча поїздка Голови Державної служби з лікарських засобів Михайла Пасічника до Дніпропетровська та Запоріжжя.

У перший день поїздки він провів низку зустрічей з фармацевтичною громадою регіону та керівниками територіальних відділів Держлікслужби. У ході відкритого діалогу обговорено нагальні проблеми функціонування регіо­нального фармринку та діяльність суб’єктів господарювання, зокрема, ФОПів з Держлікслужбою України.

Голова правління громадської організації "Фармацевтична асоціація Дніпропетровської області" Тамара Литвиненкова відзначила, що за останні 4 місяці роботи нової команди Держлікслужби будь-який тиск на фізичних осіб-підприємців з боку служби відсутній і порівняно з іншими операторами ринку, ФОПи не відчувають щодо себе якогось вибіркового  ставлення. Більше того, це й неможливо з огляду на обмеження перевірок Держліклужби до кінця року. Річ в тім, що після здійснення секвестру Державного бюджету на 2014 р. та внесення інших змін, контролюючим органам обмежено проведення перевірок суб’єктів господарювання до кінця 2014 р. Вони здійснюються тільки за заявкою суб’єкта господарювання та з дозволу Уряду, який надається відповідним розпорядженням КМУ (згідно з постановою КМУ від 13.08.2014 р. № 408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами»).

Голова Держлікслужби зі свого боку зазначив: «Одним з пріоритетів роботи  Держлікслужби – є створення рівних та прозорих умов для суб’єктів господарювання фармринку.  На сьогодні усі оператори ринку мають однакові права при отриманні ліцензій, як і обов’язки щодо дотримання Ліцензійних умов. Держлікслужба не втручається у господарську діяльність суб’єктів господарювання. Наше завдання — захистити права пацієнта на отримання якісних та безпечних ліків».

Насамкінець Михайло Пасічник поінформував операторів ринку про проведену Держлікслужбою роботу щодо заборони обігу лікарських засобів з ознаками фальсифікату. До них належать препарати  викриті на неліцензійних складах і лінії з виробництва продукції із сировини «in bulk» у Харківській області. Тож, він закликав представників роздрібних мереж прискіпливо оглядати упаковки лікарських засобів, здійснювати вхідний контроль уповноваженими особами, перевіряти за ліцензійним реєстром нових постачальників. У разі виникнення щонайменших сумнівів невідкладно звертатися до Держлікслужби України чи її територіальних органів. Саме такими спільними зусиллями контролюючих органів та суб’єктів господарювання можна перекрити шлях на ринок лікам сумнівного походження.

 

 

версія для друку