українська російська англійська
МОЗ вже місяць працює над питанням закупівель ліків через міжнародні організації
21.11.2014 | 17:29
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Т. в. о. Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець підтримував та підтримує ідею виведення процедури закупівель за межі Міністерства та ідею закупівлі медпрепаратів та вакцин за допомогою міжнародних організацій. Про це він заявив під час прямого ефіру на Першому національному телеканалі в програмі «Про головне».

«Ще у червні, звітуючи за 100 днів роботи Міністерства перед Верховною Радою, я висунув пропозицію забрати у Міністерства охорони здоров’я процес закупівлі. Міністерство повинно займатися наданням якісної медичної допомоги та її контролем, а ще більше профілактичною медициною», - наголосив Василь Лазоришинець.

Щодо закупівель за допомогою міжнародних організацій, очільник Міністерства наголосив, що ця ідея не нова і МОЗ України вже давно працює у цьому напрямку.

Нагадаємо, 28 жовтня 2014 р. відбулася зустріч т. в.о. Міністра охорони здоров’я України Василя Лазоришинця з представниками Всесвітньої організації охорони здоров’я, де були обговорені питання можливості закупівлі вакцин та ліків безпосередньо в іноземних виробників. «Якщо нам вдасться спільно з ВООЗ розробити механізм закупівлі ліків та вакцин безпосередньо у виробників, це заощадить державні кошти та збільшить обсяги закупівлі», - наголосив під час зустрічі Василь Лазоришинець. Глава Бюро ВООЗ в Україні Доріт Ніцан Калускі у свою чергу відзначила, що міжнародні експерти готові допомогти українському Уряду врегулювати це питання. Вона зазначила, що державні кошти, передбачені на забезпечення хворих ліками, у сумі з іншими донорськими надходженнями та прямими поставками від виробника дозволять кардинально збільшити обсяги закупівлі вкрай важливих ліків.

 

версія для друку