українська російська англійська
Щодо ситуації на українсько-російському кордоні та в зоні проведення АТО
22.11.2014 | 13:44
Прес-служба Державної прикордонної служби

Підрозділи Держприкордонслужби продовжують здійснювати охорону українсько-російського кордону та лінії розмежування між силами АТО та бойовиками  в умовах напруженої обстановки.

Бойових зіткнень між прикордонниками та терористами не відбувалося. Незаконними збройними формуваннями та ЗС РФ відновлено ведення системної повітряної розвідки з використанням БПЛА, а також спеціальних літаків. Так, у районі н.п. Красна Талівка Луганської області зафіксовано політ по території РФ вздовж кордону літака дальнього радіолокаційного виявлення, а поблизу н.п. Сартана зафіксовано політ БПЛА на напрямку «Маріуполь – Павлівка».

Також продовжувалися обстріли української території з боку РФ. 21.11.2014 о 22.15 по підрозділам ЗС України, що розташовані між н.п. Юганівка та н.п. Герасимівка здійснювався артилерійський обстріл з території Росії (н.п. Єлань).

Відмічається перегрупування та нарощення сил НЗФ та ЗС РФ, у тому числі з території РФ, на маріупольському, дебальцевському та луганському напрямках.

Вчора вночі на одному з блокпостів поблизу н.п. Майорськ прикордонники помітили, як в їхню сторону прямує транспортний засіб. На світлові жести, які були подані військовослужбовцями, водій не реагував. Для зупинки автомобіля та недопущення можливого збройного нападу прикордонники здійснили попереджувальні постріли вгору, після чого автомобіль зупинився та на великій швидкості прослідував в зворотному напрямку. Вже за годину на цьому ж блокпосту, за 200 м в лісосмузі прикордонники помітили, як до них потайки наближається невідома особа. З метою недопущення вогневого ураження прикордонники та військовослужбовці здійснили попереджувальні постріли вгору. Після цього невідомий втік.

Також на контрольних постах та пунктах в Луганській та Донецькій областях прикордонники запобігли незаконному перевезенню м’ясних продуктів та паливно-мастильних матеріалів. Всього в 6 вантажівках та мікроавтобусах, якими керували громадяни України, було виявлено 20 тонн сала та більше 80 тонн дизпалива і мастил. Належних документів на вантаж водії не мали. Наразі всі вантажі направлені на перевірку, де буде встановлено їх походження.

 

версія для друку