українська російська англійська
За підтримки Мінкультури та Посольства Грузії в Україні стартував фестиваль нового грузинського кіно
24.11.2014 | 09:36
Прес-служба Міністерства культури

У Києві розпочався Десятий фестиваль нового грузинського кіно, що проводиться за підтримки Посольства Грузії в Україні та Міністерства культури України. Захід розпочався хвилиною мовчання у пам'ять загиблих українських Героїв Небесної Сотні, солдатів, що поклали життя обороняючи цілісність України на Сході держави, а також безневинних жертв комуністичного тоталітарного режиму під час Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. Також коротку мистецьку програму продемонстрували грузинські колективи. 

«Україна та Грузіякраїни з великою історією та культурою, ми дуже подібні у відчутті прекрасного – мистецтва, життя, наших темпераментів. Не секрет і те, що українське поетичне кіно дуже перегукується з кіномовою Грузії. Звісно, кожен режисер має своє бачення та свою кіномову, свою динаміку і технічні засоби, але є в ньому те спільне, що просліджується в кожному з нас – наївність, добре почуття гумору, образність, як у картинах художників,– сказав Міністр культури України Євген Нищук. 

Сподіваюся, що дуже скоро ми поновимо активну роботу між нашими міністерствами, зокрема, в планах підписання Меморандуму про культурну співпрацю. Ми маємо вже чимало задумів про те, як українське мистецтво може бути представлене у Грузії, і дуже щасливі, що зараз у ці дні в Києві, а потому і по Україні, люди глибше пізнаватимуть через мистецтво великий і прекрасний, талановитий грузинський народ. 

Я радий і дякую нашим друзям та братам з Грузії, які були з нами у найважчі, небезпечні часи, і навіть днями на річницю початку нашої Революції Гідності я також бачив на Майдані прапори Грузії. Те, що зараз переживає Україна, те, що пережила Грузія – нас єднає у прагненні розвиватися, мирно творити і йти разом до великої європейської родини».

«У цей непростий для України час дуже важливо через мистецтво показувати єдність, прагнення до миру. У 40 кілометрах від Тбілісі і зараз знаходяться російські військові бази, але ми розуміємо - життя триває і фестиваль – тому підтвердження,  продовжує Надзвичайний і Повноважний посол Грузії в Україні Михеїл Уклеба. - У 90-х роках, коли в нас також була фактично нав’язана громадянська війна, російсько-грузинський конфлікт переріс у російсько-грузинську війну, війну з сусідом. Тоді у нас були серйозні проблеми з кіно, були фінансові труднощі, на фоні видатних імен молодим людям важко було починати творити, але талант взяв гору над обставинами. 

Ми змогли це пройти і, певні, Україна зможе! До речі, цікаво, що молоді грузинські режсери тоді також починали з фільмів про війну, важких стрічок про ситуацію в Абхазії, але тепер час минає і вони знімають прекрасні фільми про добро і любов. Я певен, що правда переможе, Україна переможе! Слава Україні

В рамках фестивалю будуть продемонстровані шість стрічок виробництва Грузії. Фільмом-відкриттям фестивалю став знятий у копродукції з Україною фільм Левана Когуашвілі «Побачення наосліп» - переможець міжнародної конкурсної програми цьогорічного Одеського міжнародного кінофестивалю про самотнього вчителя, який намагається влаштувати своє життя.

В програмі три комедійні стрічки і чотири драми, серед яких: «Побачення наосліп» (2013), «Блакитне горе або Тянь-Шань», (1984), містична драма «Сезон» (2010), драма «Складки на моїй ковдрі» (2013), «Перша Ластівка», а також комедії «Шантрапа» (2010) і «Посміхайтеся» (2012). У Києві фестиваль проходитиме з 22 по 28 листопада.

Фільми грузинських режисерів покажуть ще у 6 містах України: Києві, Херсоні, Полтаві, Дніпропетровську, Сумах та Одесі. В деяких містах програму доповнюватимуть іншими стрічками, зокрема, фільмом «Прогулянка в Карабах» – пов'язаними з епохою 90-х років, коли Грузія також переживала зазіхання з боку Росії.

 

 

версія для друку