українська російська англійська
Укрзалізниця адаптує інфраструктуру вокзалів та станцій до потреб інвалідів
24.11.2014 | 11:16
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Укрзалізниця продовжує створювати умови для безперешкодного доступу людей із обмеженими фізичними можливостями до об’єктів залізничного транспорту. Завдяки комплексу заходів вокзали, каси, санітарні кімнати, пасажирські платформи і навіть місця для паркування автомобілів на привокзальних площах стають дедалі доступнішими і зручнішими для інвалідів на візках та з вадами зору.

У цьому році залізничники продовжують облаштовувати нові переходи-пандуси до пасажирських платформ та ремонтують існуючі. Відповідну роботу вже проведено на п’яти станціях Південно-Західної залізниці, чотирьох станціях Південної залізниці, чотирьох станціях і пасажирських платформах Придніпровської залізниці. Працівники Львівської залізниці також встановили пандуси при вході в центральний та касовий зал та багажне відділення ст. Івано-Франківськ. Тут також триває робота з облаштування місця стоянки автомобілів для інвалідів. Передбачено місця для паркування автотранспорту інвалідів на станціях Тернопіль та Підволочиськ.

З метою покращення сервісу працівники Одеської магістралі встановили на вокзалі ст. Одеса-Головна додаткові покажчики для інформування людей із особливими потребами, а зал очікування для інвалідів вокзалу ст. Кіровоград обладнали кондиціонером.

Створюючи комфортні умови для інвалідів, залізничники не забувають і про кімнати особистої гігієни. У цьому році вони облаштовані на вокзалах станцій Жмеринка, Козятин та Івано-Франківськ.

Піклуються залізничники й про людей із вадами зору. Для них, зокрема, у приміському терміналі вокзалу станції Харків-Пасажирський встановлено тактильну карту-схему. Оновлено піктограми на вокзалі станції Суми. Облаштовано піктограмами касові зали вокзалів станцій Дніпропетровськ та Запоріжжя-1.

Також розроблено проектну документацію з безперешкодного пересування осіб із обмеженими можливостями на вокзалі станції Дніпропетровськ. На вокзалах станцій Чернівці й Дарниця тривають роботи з нанесення спеціальних контрастних позначень та обмежувальних ліній. Крім цього, залізничники планували облаштувати голосовими пристроями для безпечного руху людей з вадами зору вокзальні комплекси станцій Іловайськ, Луганськ та Дебальцеве, однак у зв’язку з бойовими діями ці роботи не виконували.

Для зручності людей з особливими потребами на вокзалах створені і постійно діють групи допомоги. Інформація про роботу таких груп доводиться до пасажирів по гучномовному зв’язку та візуально на стендах і табло. Залізничники у разі потреби супроводжують інваліда територією вокзалу, допомагають придбати квитки, здійснити посадку в поїзд, розміститися в залах очікування для інвалідів чи доставити багаж.

Для комфортної подорожі залізницею інваліди також можуть замовити спеціалізований вагон, у якому двері, тамбур, купе і туалет адаптовані для пасажирів на інвалідних візках, а також є салонний візок, який дає змогу пересуватися по проходу вагона. За 10 місяців цього року, як повідомлялося раніше, Укрзалізниця перевезла у таких вагонах понад 1500 пасажирів.

Наразі на залізницях України експлуатується 19 спеціалізованих  пасажирських вагонів. Також у кожному вагоні моторвагонного рухомого складу виділено до восьми посадкових місць для пасажирів-інвалідів, а при проектуванні нових вагонів, виробництво яких планується на вітчизняних підприємствах, враховуються вимоги до перевезення осіб з інвалідністю.

 

версія для друку