українська російська англійська
Ми надамо можливість випускникам Донбасу отримати дипломи та атестати українського зразка, - Сергій Квіт
24.11.2014 | 19:32
Прес-служба Міністерства освіти і науки

Ми надамо можливість випускникам Донбасу отримати дипломи та атестати українського зразка. На цьому наголосив Міністр освіти і науки Сергій Квіт 24 листопада 2014 року під час круглого столу в ІА Укрінформ.

Обговорення було присвячене проблемам забезпечення прав у сфері освіти для громадян-мешканців території Донбасу, на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження. «Є значна кількість людей, які не можуть виїхати з різних причин. І в таких випадках, коли переїхати на навчання в інші регіони нема можливості, а бажання є отримати дипломи або атестати українського зразка, ми будемо розробляти механізми, відповідно до яких діти отримають документи українського зразка. Очевидно, це будуть форми екстерну чи дистанційного навчання», - підкреслив Міністр освіти і науки.

Сергій Квіт також зазначив, що Закон «Про забезпечення права на освіту осіб, які проживають на території проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення», який сьогодні був презентований в Укрінформі, стосується різних категорій мешканців Донбасу, які одержують або хочуть одержувати навчальні послуги, а також викладачів, та забезпечує виконання їхніх прав. Зокрема, стаття 10 презентованого законопроекту вирішує на законодавчому рівні процес урегулювання звільнення тих викладачів, які не переїхали зі своїми вищими навчальними закладами в інші регіони України.

«Нами також підготовлений проект розпорядження Кабінету Міністрів України, який знаходиться в процесі погодження. Зокрема, у ньому визначено, яким чином, та в який спосіб вільні слухачі стануть постійними студентами», - наголосив Сергій Квіт.

Як повідомив Міністр освіти і науки, вільні слухачі повинні до 12 грудня визначитися та написати відповідну заяву, де вони хочуть продовжити своє навчання. «Або вони будуть навчатися у ВНЗ, де вони зараз є вільними слухачами, або вони можуть перейти на навчання у ті свої ВНЗ, що перемістилися в інші регіони країни», - пояснив Міністр.

За цими студентами з наступного семестру прийде їхнє державне замовлення, а студенти, які навчалися на Донбасі за контрактом, будуть сплачувати таку ж ціну, як і раніше у ВНЗ Донбасу.

Під час круглого столу Сергій Квіт зазначив, що наукові інституції також розпочали процес переведення з окупованих територій, однак переміщення установ відбувається тільки на підставі бажання їх працівників.

Міністр освіти і науки також повідомив, що понад 30 тисяч дітей Донбасу пішли до школи в інших регіонах України, 5 538 студентів Донбасу розпочали заняття в інших університетах країни, а 14 вищих навчальних закладів  перемістилися або знаходяться у стані переїзду до інших регіонів України.

 

версія для друку