українська російська англійська
Володимир Губа отримав премію імені Олександра Довженка 2014 року
24.11.2014 | 19:10
Прес-служба Міністерства культури

24-го листопада Міністр культури України Євген Нищук, голова  Національної Спілки кінематографістів Сергій Тримбач та керівництво Державного агентства України з питань кіно вручили Національну премію імені Олександра Довженка за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва відомому українському композитору Володимиру Губі.  Премія присуджена Указом Президента України Петра Порошенка від 16 вересня 2014 року і складає 100 тисяч гривень.

«Премія імені Олександра Довженка – це державна нагорода, якою відзначають митців за значні досягнення та творчий  розвиток українського кіномистецтва. За роки її існування цю нагороду отримували  кінорежисери, актори, сценаристи, кінознавці і звичайно композитори. Музична складова будь-якого фільму визначає його емоційність і вразливість, передаючи  магію кінотворчості та створюючи душу стрічки, –  зазначив Міністр культури Євген Нищук під час вручення нагороди. – Володимир Петрович видатний український композитор автор музики до багатьох  художніх, мультиплікаційних і документальних фільмів, які відзначалися престижними нагородами на вітчизняних та зарубіжних кінофестивалях. Ця премія – лише невелика вдячність йому від держави за надзвичайний внесок до музичної скарбниці вітчизняного кінематографу».

Володимир Губа композитор, народний артист України, лауреат премії ім. Миколи Лисенка, член Національних спілок композиторів і кінематографістів України. Написав музику до понад 50 художніх та анімаційних фільмів. Його музика звучала у багатьох класичних українських стрічках, включаючи «Камінний хрест», «Захар Беркут», «Сказання про Ігорів похід» та найвідомішому циклі мультфільмів «Як козаки…».

Нагадаємо, що Державна премія України імені Олександра Довженка — державна нагорода України, встановлена для відзначення за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва та заснована з нагоди 100-річчя від дня народження видатного діяча української культури.

 

версія для друку