українська російська англійська
МОЗ виконує завдання Уряду щодо здійснення державних закупівель
25.11.2014 | 12:17
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Міністерства охорони здоров’я виконує завдання Уряду щодо здійснення державних закупівель. Про це під час прес-туру з перевірки київських лікарень на наявність ліків, закуплених за кошти державного бюджету, повідомив т. в. о. Міністра охорони здоров'я України Василь Лазоришинець.

За його словами, лише протягом останніх півтора місяці МОЗ України вдалося розблокувати проведення державних закупівель ліків та медичних виробів і провести торги на загальну суму понад 1,5 млрд. грн. і, таким чином, фактично виконати доручення Уряду щодо здійснення державних закупівель у найкоротший термін. "Але пацієнтів мало цікавлять процедури закупівель, більше - їх справжня наявність у лікарнях", - зазначив очільник МОЗ України.

Тому представники ЗМІ у супроводі Василя Лазоришинця відвідали склади уповноваженого підприємства МОЗ України ДП «Політехмед», яке здійснює розвезення до закладів охорони здоров'я, закуплених у 2014 році ліків та виробів медичного призначення за загальнодержавними централізованими лікувальними програмами. Цього дня водії підприємства розпочали розвезення в регіони лікарські засоби на загальну суму понад 40 млн. грн. Серед них - медикаменти для лікування онкогематологічних хворих дорослого віку на 9 млн. 050 тис. грн., для лікування хворих на хронічний мієлоїдний лейкоз – на 18 млн. 867 тис. грн., для лікування онкохворих дітей – 7 млн. 828 тис. грн. Для Києва та Київської області у цій партії передбачено ліків на суму в понад 1 млн. грн.

Саме до київських лікарень відразу від складів направилися Василь Лазоришинець та представники ЗМІ, аби на власні очі переконатися: чи доставляються туди ліки і яким чином вони використовуються.

Під час відвідування міської дитячої лікарні №1 м. Києва т.в.о. Міністра доповіли, що нині за централізованими закупівлями до закладу вже поставлено медикаменти для дітей, хворих на гемофілію на 40 млн. 741 тис. грн. та продемонстрували їх наявність у місцях збереження ліків.

У Київському обласному онкологічному диспансері Василю Лазоришинцю та журналістам показали наявні медикаменти для лікування гемофілії, онкологічних захворювань у дітей на загальну суму 4 млн. 487 тис. грн., що були закуплені та поставлені МОЗ України цього року.

"МОЗ України розпочало масове постачання ліків у регіони за закупівлями 2014 року. Ми розпочинаємо із найдефіцитніших лікарських засобів, наявність яких нині є критичною - це медикаменти для лікування гемофілії та онкохворих дітей. Нам вдалося переконати переможців тендерів якнайшвидше поставити саме ці категорії ліків, не чекаючи термінів, передбачених в контрактах. Загалом на сьогодні вже поставлено в регіони ліків та виробів медичного призначення на загальну суму майже в 200 млн. гривень - і це тільки початок, зважаючи на те, що в МОЗ України нині триває активна фаза державних закупівель", - констатував Василь Лазоришинець.

 

версія для друку