українська російська англійська
Землевпорядники Волині виділили учасникам АТО 108 земельних ділянок
25.11.2014 | 15:35
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

На сьогодні фахівці землевпорядної служби Волині ухвалили 458 рішень про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів. З них 108 рішень щодо надання у власність землі уже затверджено. Про це повідомив начальник головного управління Держземагентства у Волинській області Василь Василенко у ході засідання прес-клубу за участю голови обласної ради Валентина Вітра, депутатів облради, керівників профільних департаментів облдержадміністрації, представників громадських організацій, фермерів, сільгоспвиробників.

Зокрема, посадовець підкреслив, що в області є резерви для забезпечення земельними ділянками учасників АТО. Органам місцевого самоврядування варто лише бути уважнішими при розгляді цих питань, не забуваючи, що ініціативу Держземагентства України Уряд підтримав ще півроку тому.

Загалом за цей період до головного управління Держземагентства в області та органів місцевого самоврядування надійшло 1549 заяв від військовослужбовців – учасників антитерористичної операції та членів родин загиблих воїнів.

При цьому Василь Василенко наголосив, що незважаючи на клопотання головного управління щодо вишукування резервів землі, окремі заявники все ж отримують відмови у зв’язку з відсутністю земельних ділянок, зокрема йдеться про жителів міст, які бажають отримати землю під забудову.

На думку Василя Василенка, шляхи врегулювання цього питання є, і воно під силу органам місцевого самоврядування. Скажімо – змінити межі населених пунктів. Нині за законодавством цими повноваженнями наділяються районні ради, відтак – потрібна ініціатива територіальних громад.

Водночас начальник головного управління Держземагентства зауважив, що земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на Волині достатньо. Однак попит на них невеликий, бо, знову ж таки, більшість учасників антитерористичної операції – жителі міст обласного та районного значення.

Керівник землевпорядної служби зазначив, що нинішня ситуація з виділенням земельних ділянок учасникам АТО та родинам загиблих військовослужбовців має стати лакмусовим папірцем рівня самосвідомості, патріотизму голів сільських, селищних та міських рад. Обійти увагою таких людей не можна, та й абияк поставитися до заявників теж не можна. Тому варто до кожного звернення, клопотання підходити індивідуально.

 

версія для друку