українська російська англійська
Японія розглядає питання про фінансування 6 грантових проектів, що будуть реалізуватися на Дніпропетровщині
25.11.2014 | 16:17
Дніпропетровська ОДА

Вартість кожного проекту, що розглядається Японією, - близько 100 тис. дол. США. Проекти спрямовані на розвиток освітньої та медичної галузей. Про це стало відомо під час зустрічі заступника головикерівника апарату Дніпропетровської облдержадміністрації Геннадія Корбана та радника голови ОДА Бориса Трейгермана із Надзвичайним та Повноважним послом Японії в Україні паном Шігекі Сумі.

Зокрема, грантові кошти від Японії отримають 3 середні школи Томаківського району, 3 дитячі садки, профтехучилище, 2 школи Юр’ївського району на заміну вікон. Буде проведено капітальний ремонт 2 будинків культури Юр’ївського району.  Нове сучасне обладнання у рамках грантової програми отримають Дніпропетровська міська клінічна лікарня № 4, обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова, Межівська районна центральна лікарня та Покровська районна центральна лікарня.

Під час зустрічі обговорили сфери надання підтримки Японією Україні та зокрема Дніпропетровській області, необхідність у грантових проектах, а також інвестиційну складову партнерства України та Японії.

«Японія також постраждала від Російської анексії - після другої світової війни частини японських територій були відібрані. З іншого боку японський народ своїм прикладом показав, як потрібно будувати життя, не дивлячись на всі труднощі, які людям довелося пережити. Тому японське економічне диво для нас є певною метою, яку ми також будемо намагатися досягнути», - зазначив Геннадій Корбан.

Надзвичайний та Повноважний посол Японії в Україні Шігекі Сумі наголосив на тому, що для Японії дуже важливою є територіальна цілісність та економічна стабільність України. Саме для цього Японія надає фінансову підтримку.

«Ще в березні цього року Японія пообіцяла надати Україні допомогу в розмірі 1,5 млрд. дол. 2 тижні тому також був підписаний Меморандум про порозуміння з Віце-прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом. Меморандум передбачає фінансування 6 млн. дол. Ці гроші підуть на реабілітацію в області базових соціальних програм у регіонах, які близькі до територій, де йдуть бої. Велика частина коштів передбачена на реабілітацію будинків для сиріт, шкіл і на реалізацію медичних програм. Сьогодні на зустрічі ми обговорили актуальні проекти, які потребують також допомоги з боку Японії», - наголосив Шігекі Сумі.

 

 

 

версія для друку