українська російська англійська
Відбулася Всеукраїнська нарада з питань медичного забезпечення потерпілих та учасників АТО
25.11.2014 | 18:50
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

В Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця відбулася Всеукраїнська нарада медичних працівників.

Управлінці охорони здоров’я, головні лікарі з усіх регіонів України, представники професійних медичних асоціацій, фахівці Академії медичних наук, медичних служб силових відомств та волонтери під час наради обговорили найболючіші питання медичного забезпечення потерпілих та учасників антитерористичної операції.

Відкриваючи нараду, в.о. Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець зазначив, що ніколи за роки незалежності наша держава не переживала такі трагічні часи, коли війна щодня забирає життя наших громадян, зруйновані долі сотень тисяч сімей.

«Безперечно, перше, що кидається в очі – це героїзм наших медиків, як цивільних, так і військових, патріотичний дух яких не можна зламати нічим. Тому, аналізуючи нинішню ситуацію, першочерговими завданнями для медиків залишаються допомога пораненим, перепідготовка медичних працівників на випадок масштабних військових дій та забезпечення всім необхідним медичних закладів для допомоги цивільному населенню», - конкретизував Василь Лазоришинець.

За його словами, війна певною мірою розпочала й реформу системи охорони здоров’я. Адже переформатовується надання медичної допомоги в прифронтових районах, оскільки зруйнована велика і потужна медична база, яка залишилась в Донецьку та Луганську. Нині переносяться та створюються нові медичні центри на звільнених територіях для лікування постраждалих та переселенців. Вже розпочата робота по укомплектуванню нових високоспеціалізованих медичних закладів.

Під час зборів медична еліта країни також обговорила можливі короткострокові та довгострокові кроки з реформування охорони здоров‘я. Особливу зацікавленість у присутніх викликали розповіді волонтерів про роль медичних асоціацій та волонтерських організацій під час організації медичного забезпечення потерпілих та учасників антитерористичної операції. На фаховому рівні було обговорено питання реабілітації потерпілих та учасників антитерористичної операції.

 

версія для друку