українська російська англійська
За добу близько 6 тис. вимушених переселенців з Донбасу було розселено регіональними штабами, - Василь Стоєцький
26.11.2014 | 09:51
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

У зв’язку із загостренням ситуації у Донецькій та Луганській областях і погіршенням погодних умов збільшилася кількість людей, які звертаються за реєстрацією до регіональних штабів, залишивши свої домівки на Сході країни.

Про це повідомив Василь Стоєцький, керівник Міжвідомчого координаційного штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції та тимчасово окупованої території.

Протягом останнього місяця кількість звернень громадян становила в середньому 500 за добу. Сьогодні ж Міжвідомчий координаційний штаб спостерігає тенденцію до збільшення кількості переселенців приблизно в 11 разів: лише за вчорашню добу до регіональних штабів звернулося близько 5800 громадян зі східних регіонів. Зокрема, найбільша кількість звернень за останню добу зафіксована у Донецькому (2628), Запорізькому (1042), Харківському (925), та Дніпропетровському (537) регіональних штабах.

«Ситуація на даний час залишається не простою, але контрольованою, - зазначив Стоєцький, - З метою прискорення процедури реєстрації вимушених переселенців, склад декількох обласних регіональних штабів, зокрема у Запоріжжі, був збільшений вдвічі за рахунок оперативної групи. Це дало змогу уникнути черг, соціальних сплесків і значно скоротити час реєстрації громадян».

Для створення комфортних умов для громадян, які очікують на реєстрацію у регіональному штабі, для їх обігріву та уникнення переохолодження ДСНС України в областях виділила додаткові приміщення, а також спільно з волонтерами, організувала приготування гарячого чаю, що в свою чергу викликало позитивні відгуки на адресу від людей. Крім того, регіональні штаби забезпечені аптечками на випадок необхідності надання першої долікарської допомоги.

Також, Василь Стоєцький зауважив, що регіональні штаби працюють у всіх областях України задля забезпечення жителів зі Сходу нормальними умовами проживання, рішення проблем соціального характеру, надання медичного обслуговування та психологічної консультації. Зокрема, саме психологічна підтримка жителів, які виїжджають зі східних регіонів, на даний час є чи не найголовнішою у такій ситуації.

«Хоча останнім часом ми спостерігали поступове зменшення кількості переселенців, але наша Служба спільно з місцевими органами виконавчої влади продовжує пошук додаткових місць для тимчасового проживання. Це нам дало змогу сьогодні оперативно зареєструвати та забезпечити житлом велику кількість громадян зі східних областей. На цей час визначено 1 тис. 99 об’єктів різних форм власності, придатних для тимчасового проживання людей у зимовий період (гуртожитки, готелі, будинки відпочинку тощо), у яких можливе розміщення 15 тис. 484 громадян. Тому найближчим часом усі люди, які покинули свої домівки у Донецькій і Луганський областях, будуть забезпечені тимчасовим житлом та усім необхідним», - підсумував керівник Міжвідомчого координаційного штабу.

До уваги людей, які планують виїхати з району проведення АТО! Для координації дій із Міжвідомчим координаційним штабом та регіональними штабами щодо виїзду із небезпечної зони, реєстрації та соціальної допомоги необхідно звернутися за телефоном «101» або (044) 247-30-02 як зі стаціонарного, так і з мобільного телефону.

Також громадяни цілодобово можуть телефонувати на урядову гарячу лінію за телефоном 0 -800-507-309 і відвідати інтерактивний онлайн ресурс для переселенців (http://www.vpo.gov.ua ), де можна знайти усю необхідну інформацію.

версія для друку