українська російська англійська
Колегія Держкомтелерадіо схвалила тематику наукових робіт у сфері ЗМІ та книговидання
26.11.2014 | 13:40
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Колегія Державного комітету телебачення і радіомовлення України схвалила тематику наукових робіт, що планується виконати наступного року за бюджетною програмою «Прикладні розробки у сфері засобів масової інформації, книговидавничої справи та інформаційно-бібліографічної діяльності, фінансова підтримка розвитку наукової інфраструктури».

Зокрема, три роботи заплановано виконати Державною науковою установою «Книжкова палата України імені Івана Федорова» і по одній − Державною науковою установою «Енциклопедичне видавництво» та Українським інститутом підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси. 

«Книжкова палата України імені Івана Федорова» планує виконати розроблення і комплексний аналіз адміністративних даних випуску видань України у 2014 – 2015 рр. та формування електронних довідково-інформаційних ресурсів. Крім того, працівники цієї наукової установи розроблятимуть бази даних державної бібліографічної реєстрації поточних надходжень обов’язкового примірника документів України та ретроспективного фонду періодичних видань 1956 – 1957 рр. і образотворчих 1943 – 1946 рр. Також працюватимуть над остаточною редакцією національного стандарту – ДСТУ «Інформація та документація. Статистичний облік випуску видань. Основні положення».

Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» планує розробити наукові та теоретико-методологічні принципи створення сучасного енциклопедичного порталу, підготовки електронної та друкованої версій Великої української енциклопедії.

Український інститут підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси у рамках запланованої наукової теми «Розроблення Правил технічної експлуатації» готуватиме науково обґрунтовані та юридично унормовані правила організації виробничого процесу створення телевізійних та радіопрограм з урахуванням сучасних тенденцій розвитку радіо технологій, визначатиме порядок використання та технічного обслуговування обладнання, основні принципи організації процесів підготовки, виробництва та проведення телепрограм.

Фінансування цих наукових робіт планується в межах видатків, що будуть передбачені Державним бюджетом України на 2015 рік за програмою «Прикладні розробки у сфері засобів масової інформації, книговидавничої справи та інформаційно-бібліографічної діяльності, фінансова підтримка розвитку наукової інфраструктури». Колегія зауважила, що після прийняття Державного бюджету України на 2015 рік, у разі необхідності, буде внесено відповідні зміни та доповнення до запропонованої тематики.

 

 

версія для друку