українська російська англійська
Українські фахівці переймають досвід Євросоюзу з управління землями та планування землекористування
27.11.2014 | 11:26
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Як заробити гроші на здачі в оренду або продажі державних сільськогосподарських земель та примножити сільськогосподарське виробництво – таке практичне завдання від німецьких експертів отримали на заняттях українські фахівці під час тижневого навчального курсу «Управління землями, у тому числі державної власності, та планування землекористування», що проходить у Києві в рамках проекту Твіннінг.

Так, на заняттях керівник групи з продажу та оренди Товариства з управління та реалізації земель (BVVG) Єва Хельрігель розповіла українським колегам, що після об’єднання східної та західної Німеччини федеральний уряд обрав шлях довготермінової оренди земель державної власності замість поспішного їх продажу. До плюсів такого підходу експерт ЄС віднесла: забезпечення можливості для дрібних фермерів використати капітал на споруди та техніку, накопичуючи його для придбання земель. На переконання Єви Хельрігель, очевидною перевагою такого шляху реформування сфери земельних відносин є консолідація аграрної та виробничої структури відповідно до фахових знань фермерів, а не з огляду на фінансову потужність сільгосптоваровиробника, що дозволяє уникнути непередбачуваних цінових коливань на ринку землі.

«У Німеччині єдиним мінусом запровадження такої системи роботи були значні витрати на довготривалу діяльність Товариства з реалізації та управління державних сільськогосподарських земель, які, однак, повністю окупаються», – констатувала Єва Хельрігель.

На сьогодні відділ BVVG, який очолює п. Хельрігель, опікується 16000 га сільськогосподарських, лісогосподарських та інших земель на території трьох округів поблизу Берліна. За рік такий відділ має принести прибутку не менше, ніж 20 мільйонів євро як від сплати оренди, так і від продажу земель державної власності. За останні сім років цей відділ BVVG жодного разу не зривав план надходжень.

Під час тренінгу колега п. Хельрігель Детлев Кухар, начальник відділу внутрішнього аудиту BVVG, окреслив  роль держави на ринку земель з точки зору законодавчої та інституційної основ.

Поєднання теоретичних та практичних занять для майбутніх українських тренерів у рамках тижневого навчального курсу допоможе вітчизняним фахівцям знайти найбільш оптимальні рішення для вирішення нагальних питань у системі земельних відносин. Надалі навчання проводитимуть голландські тренери – фахівці з кадастрових питань та планування землекористування.

 

версія для друку