українська російська англійська
Створено Робочу групу для врегулювання актуальних міжцерковних конфліктів
27.11.2014 | 11:59
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ

У Міністерстві культури відбулося засідання Робочої групи з питань врегулювання актуальних міжцерковних конфліктів.

Участь у засіданні взяли: голова Правління громадської організації «Інститут релігійної свободи» Олександр Заєць, завідуючий відділом з питань етнонаціональної політики, релігій та закордонних українців Секретаріату Кабінету Міністрів України Юрій Решетніков протоієрей, голова юридичного відділу Української православної церкви Олександр Бахов, народний депутат України Віктор Єленський, єпископ Васильківський, вікарій Київської митрополії Української православної церкви Миколай (Почтовий), архієпископ Рівненський і Острозький, голова управління зовнішньоцерковних зв’язків Української православної церкви Київського патріархату Іларіон (Процик), архієпископ Чернігівський і Ніжинський, секретар Священного синоду Української православної церкви Київського патріархату Євстратій (Зоря), а також заступник Міністра культури Олександр Журавчак, заступник директора Департаменту у справах релігій та національностей Андрій Юраш та інші співробітники Міністерства культури України.

«Зараз на державному рівні слід моніторити певні ситуації, які загострюються в міжконфесійних стосунках»- сказав заступник Міністра Журавчак Олександр Петрович.

« Робоча група ініційована та покликана для вирішення певної проблематики, для вирішення неоднозначних ситуацій, які зараз виникають у стосунках між Українською православною церквою та Українською православною церквою Київського патріархату»- повідомив Заступник директора Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України.

Під час засідання Робочої групи було обговорено моніторинг випадків міжцерковного протистояння відповідно до інформації, яка була надана обласними державними адміністраціями. Також було детально обговорено конкретні конфліктні випадки у Рівненській та Хмельницькій областях, а також причини їх виникнення.

«Ситуація є дуже неоднозначною, яку неможливо розглядати в одній площині. Є конкретні питання, які пов`язані з імплементацією Закону про свободи совісті, тобто зміни юрисдикційної приналежності у громадах, також цілий комплекс і юридичних проблем, і особистісних проблем. Але найбільш ускладнює ситуацію – загально - політичний контекст, який не можна випускати» - зазначив заступник директора Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш.

Учасниками Робочої групи, з метою врегулювання міжконфесійних відносин в Україні, було попередньо запропоновано шляхи вирішення міжцерковних конфліктів та формат наступних засідань.

Присутні на засіданні позитивно оцінили утворення Робочої групи, яка надає нову можливість для обговорення актуальних проблем міжконфесійних відносин, погодились, що припинення напруги у міжцерковних відносинах є в інтересах всього суспільства, а також були одностайні щодо потреби усувати конфронтанційну риторику з офіційних документів.

Для постійного опрацювання пропозицій та підготовки наступних засідань було прийнято рішення про утворення малої робочої групи.

 

версія для друку