українська російська англійська
НКЦПФР врегулювала питання проведення загальних зборів акціонерів товариств у зоні АТО
27.11.2014 | 12:55
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондовому ринку розробила документ, який описує процедуру проведення загальних зборів акціонерних товариств (АТ) в зоні проведення антитерористичної операції (АТО) на Сході України.

Алла Папаіка, директор Департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів, розповіла: «До Комісії почали надходити звернення від акціонерних товариств про відсутність можливості проведення загальних зборів АТ на територіях Донецької та Луганської областей, де проходять активні бойові дії. Так, фахівцями регулятора підготовлено чітке роз’яснення щодо порядку проведення таких загальних зборів в зоні АТО відповідно до норм вітчизняного законодавства. В даному документі ми прописали всі можливі варіанти проведення такого заходу АТ і, сподіваємось, що відтепер це дасть учасникам ринку повноцінно організовувати збори».

Зазначимо, що Законом України «Про акціонерні товариства» не встановлено вимогу щодо обов'язкової наявності у статуті АТ інформації про місцезнаходження такого товариства. До того ж, вирішення питання про зміну місцезнаходження АТ не віднесено до виключної компетенції загальних зборів акціонерів. Тому виправдовувати непроведення засідання акціонерів зазначеними обставинами АТ більше не зможуть.

Пані Папаіка додала, що єдиною підставою для звільнення від відповідальності за невиконання законодавчих обов'язків, зокрема норм Закону України «Про акціонерні товариства», є сертифікат Торгово-промислової палати України, що засвідчує наявність форс-мажорних обставин.

версія для друку