українська російська англійська
Коментар Речника МЗС з приводу обстрілу членів СММ ОБСЄ 26 листопада
27.11.2014 | 13:44
Прес-служба Міністерства закордонних справ

МЗС України висловлює своє глибоке занепокоєння з приводу обстрілу членів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, який мав місце 26 листопада поблизу селищ Кірово і Шуми в Донецькій області.

Наявна інформація щодо інциденту дозволяє зробити висновок, що обстріл здійснювався з території, яка перебуває під контролем незаконних збройних формувань, що орудують в Донецькій області України. Розцінюємо це як спробу тиску з боку терористичних угрупувань «ДНР» на СММ ОБСЄ з метою змусити її припинити свою моніторингову діяльність. У зв’язку з цим наголошуємо на неприпустимості вчинення будь-яких дій, спрямованих на обмеження діяльності СММ ОБСЄ, яка здійснюється на основі консенсусного рішення усіх 57 держав-учасниць Організації.

Закликаємо усі сторони, що уклали Мінські домовленості, якими передбачена важлива роль СММ ОБСЄ у врегулюванні поточної ситуації на сході України, поважати мандат СММ ОБСЄ та надавати діяльності Місії усього можливого сприяння, включно з можливістю безперешкодного пересування та здійснення моніторингової діяльності вздовж українсько-російського кордону на територіях, що тимчасово перебувають поза контролем української влади.

 

 

версія для друку