українська російська англійська
Укрпошта припиняє відправку пошти на території проведення АТО
27.11.2014 | 17:27
Прес-служба Міністерства інфраструктури

З 27 листопада ДП «Укрпошта» зупиняє приймання і доставку поштових відправлень на територіях Донецької та Луганської областей, які не контролюються українською владою.

Рішення прийнято на виконання Указу Президента від 14.11.2014 №875/2014 про введення в дію рішення РНБО «Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях», а також розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 №1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження».

У Донецькій області пересилання пошти не здійснюватиметься до/з міст обласного значення: Донецьк; Докучаєвськ; Горлівка; Єнакієве (крім м. Вуглегірськ); Жданівка; Кіровське; Макіївка; Сніжне; Торез; Харцизьк (у т.ч. Зугрес); Шахтарськ; Ясинувата та населених пунктів, підпорядкованих цим міським радам, а також до/з населених пунктів у Амвросіївському; Новоазовський (села Піонерське; Приморське; Комінтернове; Водяне; Заїченко; Широкине; Бердянське; Павлопіль; Пищевик; Черненко; Лебединське; Сопине); Старобешівському та Шахтарському районах.

У Луганській області приймання поштових відправлень не здійснюватиметься до/з міст обласного значення: Луганськ; Алчевськ; Антрацит; Брянка; Кіровськ; Красний Луч; Краснодон; Первомайськ; Ровеньки; Свердловськ; Стаханів та населених пунктів, підпорядкованих цим міським радам, а також до/з населених пунктів у Антрацитівському, Краснодонському, Лутугинському, Перевальському, Свердловському та  Слов’яносербському (межі району встановлені відповідно до постанови ВРУ від 07.10.2014 № 1692-VII про зміни в адміністративно-територіальному устрої Луганської області) районах.

Укрпошта повідомляє, що у разі необхідності відправлення пошти споживачам, які проживають у зазначених районах, надсилати пошту можна до поштових відділень, що функціонують на підконтрольних українській владі територіях. Відправити листа або посилку можна «до запитання», вказавши після найменування адресата назву населеного пункту (що контролюється українською владою), району, області, а також найменування об’єкта поштового зв’язку місця призначення та поштовий індекс. Також відправник повинен обов’язково поінформувати адресата про надходження відправлення на його ім’я та погодити з ним об’єкт поштового зв’язку місця призначення.

Укрпошта також наголошує, що у зв'язку з активним веденням бойових дій не здійснюється приймання поштових відправлень до м. Авдіївка, населених пунктів Тельманівського та Ясинуватського районів Донецької області задля уникнення ризику загрози життю і здоров’ю працівників поштового зв’язку.

Частково забезпечується надання послуг поштового зв'язку у м. Дебальцеве (працюють відділення Дебальцеве № 1,3,5, Миронівський, Світлодарське) Донецької області та м. Попасна (відділення Попасна №1, 2) Луганської області. Відправити у ці міста можна тільки реєстровані поштові відправлення, обов’язково вказавши номер телефону адресата. У разі надходження посилки, про що адресата буде поінформовано працівниками відділення Укрпошти, він має самостійно забрати відправлення у відділенні, оскільки доставка додому не здійснюється. Приймають у вказаних відділеннях відправленнях усіх видів.

версія для друку