українська російська англійська
Реалізація проектів Європейського Союзу в рамках інструменту Twinning є надзвичайно результативною, - Мінсоцполітики
27.11.2014 | 17:35
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Реалізація проектів Європейського Союзу в рамках інструменту Twinning є надзвичайно результативною. Адже державні органи держав-членів ЄС та їхні партнери – бенефіціари отримують можливість обмінятися досвідом в окремо взятій сфері - з метою впровадження норм та стандартів ЄС і, що є дуже важливим, передової практики. При цьому напрацьовується й унікальний національний досвід. На цьому наголосив заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Устименко під час Восьмої щорічної регіональної конференції з питань інституційної розбудови, що нині проходить у Києві.

Захід організовано Національним агентством України з питань державної служби та Адміністративним офісом програми Twinning в Україні.

У рамках інструменту Twinning Мінсоцполітики реалізувало два проекти Європейського Союзу: проект Twinning «Підтримка розвитку системи соціальних послуг в Україні» та Twinning Light «Наближення законодавства України до норм та стандартів ЄС у сфері професійної реабілітації та зайнятості осіб з обмеженими можливостями».

Про те, чого вдалося досягти, й розповів учасникам конференції Сергій Устименко: «Міністерство соціальної політики України проводить важливу реформу у сфері соціальних послуг, мета якої – підвищити якість соціальних послуг, що надаються вразливим категоріям населення. Ми спрямовуємо свої зусилля насамперед на забезпечення умов для розвитку ринку соціальних послуг, підвищення професійної компетентності спеціалістів соціальної сфери, запровадження новітніх методик та технологій, а також міжнародних практик соціального обслуговування громадян. Саме на вирішення цих завдань була спрямована наша співпраця за проектом Twinning «Підтримка розвитку системи соціальних послуг в Україні».

За його словами, у рамках цього проекту фахівці Мінсоцполітики та Міністерства соціальних справ та охорони здоров’я Французької Республіки спільно відпрацювали чотири компоненти, це - правова база, організаційне удосконалення, моніторинг та оцінка, посилення кадрового потенціалу.

У результаті було розроблено Каталог законодавства України, що стосується сфери соціальних послуг, та опрацьовано нормативно-правову базу соціальних послуг у Франції та Європейському Союзі; проаналізовано недоліки, дублювання, суперечності в законодавстві України щодо надання соціальних послуг; підготовлено пропозиції до нової редакції Закону України «Про соціальні послуги» й ухвалено Порядок здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів. Також підготовлений проект посібника щодо застосування процедури соціального замовлення для місцевих органів влади з усіма зразками типових документів.

«Хочу зазначити, що Міністерство соціальної політики України продовжує роботу над вдосконаленням законодавства у сфері надання соціальних послуг. Зокрема, проект нової редакції Закону «Про соціальні послуги» був широко обговорений з громадськістю. Робоча група, яка над ним працювала, врахувала всі побажання, а також рекомендації експертів проекту Twinning щодо наближення законодавства України у сфері надання соціальних послуг до норм Європейського Союзу. Наразі здійснюється підготовка узгоджувальної наради за участю представників ЦОВВ з обговорення цього законопроекту», - сказав Сергій Устименко.

Щодо проекту Twinning Light «Наближення законодавства України до норм та стандартів ЄС у сфері професійної реабілітації та зайнятості осіб з обмеженими можливостями», то в його реалізації Мінсоцполітики співпрацювало з експертами Королівства Іспанія. Адже Міністерство охорони здоров’я, соціальних послуг та рівності цієї країни має дуже цікавий досвід роботи щодо адаптації національного законодавства до європейських норм в сфері інвалідності та за останні 30 років зробило справжній прорив у зазначеному напрямі.

Під час проекту іспанські експерти ознайомилися з основними актами законодавства України у сфері соціального захисту інвалідів, їх професійної реабілітації та зайнятості і мали можливість відвідати одні з найкращих реабілітаційних центрів професійної реабілітації у мм. Львові, Євпаторії та с. Лютіж, а також Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів. Також іспанські колеги побували у Київському міському комплексі соціальної адаптації інвалідів з розумовою відсталістю.

«Цей заклад є унікальною для України реабілітаційною установою, оскільки в ньому впроваджений принцип «підтриманого проживання (міні гуртожиток)». Іспанські колеги високо оцінили цю модель, адже вона фактично є європейською моделлю соціального захисту осіб з інтелектуальною недостатністю», - зауважив Сергій Устименко.

Зі свого боку, українські фахівці ознайомилися з успішними іспанськими діючими моделями із працевлаштування інвалідів та з різними практичними аспектами їх функціонування.

Іспанською стороною було надано деякі пропозиції щодо змін чинного законодавства у сфері професійної реабілітації, зайнятості та працевлаштування інвалідів, які, на переконання Мінсополітики, є слушними і потребують всебічного розгляду та можливого відображення у національній нормативно-правовій базі.

Крім того, на завершальному етапі проекту іспанські експерти зробили огляд антидискримінаційного законодавства, без реалізації норм якого в Україні буде неможливо успішно вирішувати питання реабілітації та зайнятості інвалідів.

«Обидва проекти нинішнього року вже завершені, але робота за цими напрямами триває. Ми вдячні всім міжнародним організаціям, які надають Україні підтримку й допомогу у розв’язанні соціальних проблем», - наголосив Сергій Устименко.

 

версія для друку