українська російська англійська
Відкрилася унікальна виставка художників з вадами зору "Зірки в темряві"
28.11.2014 | 10:04
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Сьогодні відбулося відкриття унікальної, першої в історії України, виставки робіт сліпих художників, дизайнерів та фотографів «Зірки в темряві».

Організатором виставки є Всеукраїнська громадська організація „Народна академія творчості інвалідів” за підтримки Національного музею Тараса Шевченка. У відкритті виставки взяла участь представник департаменту соціального захисту інвалідів Мінсоцполітики Бабошкіна С. А.

Зазначимо, що Міністерство соціальної політики завжди відкрите до співпраці та постійно підтримує ініціативи громадських об’єднань інвалідів, громадян з функціональними обмеженнями, пишається досягненнями наших талановитих співвітчизників з інвалідністю в мистецтві, а також в інших сферах повсякденного життя.

Виставка «Зірки у темряві» це унікальна можливість познайомитися з творчістю незрячих людей, спробувати зрозуміти їхнє особливе почуття дійсності, а також подарувати можливість їм доторкнутися до тієї частини мистецького світу, яка раніше була їм недоступна.

Одна з учасниць виставки Ірина Бородюк представила об’ємні картини, використовуючи все, що є під рукою. На особливу увагу заслуговують її роботи з циклу «Україна – любов моя». Юлія Демченко представила цикл «Квіти», що казково дивляться на нас. Наприклад, малюючи на полотні ромашку, вона тримає центр пальцем, а вже довкола нього накладає мазки. Малювати таким чином надзвичайно складно, адже варто лише прибрати палець – і зображення втрачається. Ольга Дурнєва показала колекцію сучасних ляльок-мотанок. За чотири роки зроблено понад сімсот ляльок, що увійшли до своєрідних циклів «Байкери», «Євреї», «Футболісти», «Музиканти» та інші. Ольга Дурнєва, Юлія Демченко та Ірина Бородюк втратили зір внаслідок цукрового діабету.

У Інни Лісової та Алли Лижник після пологів відбулося відшарування сітківки та в один день темрява стала їхньою постійною супутницею. Ось чому у незрячої художниці Інни Лісової героїнею картин часто стає дівчинка з великими сумно-здивованими очима, в яких для нас зринають картини з минулого. Алла Лижник після трагедії взяла до рук фотоапарат та стала живописцем сьогодення.

Львівський художник Юрій Ломов, коли почав сліпнути, винайшов власну техніку, яку він назвав «квазіграфіка», коли картина пишеться однією лінією.

На виставці представлено також проект «Культура на дотик», присвячений всесвітньо відомому академіку, педагогу, вченому-дефектологу, автору наукових та літературних робіт, виконаних за повної відсутності зору і слуху Ольги Скороходової. Це інтерактивна екскурсія, під час якої можна оглянути експонати власними руками, навчитися писати шрифтом Брайля, попрацювати з художніми матеріалами наосліп, ознайомитися з експозицією за допомогою різних органів чуттів.

Окрім того, відвідувачі музею можуть ознайомитися з унікальною колекцією картин українського художника Сергія Поноченюка, адаптованих для тактильного перегляду. Ці роботи є складовою унікального мистецько-соціального арт-проекту «Inner-G». Вперше у світі команда молодих людей створила колекцію живопису, доступну для слабозорих та незрячих людей. Метою проекту є формування єдиного культурного простору, здатного за допомогою мистецтва об’єднувати інтереси зрячих і незрячих шанувальників мистецтва.

Переводячи живопис у дерево за допомогою різьби, художник пропонує кожному незрячому неповторну можливість – доторкнутися до зображення і відчути життєдайну енергетику дерева, прослухати аудіокоментар та сформувати власне незабутнє враження від побаченого.

Виставка проходитиме у приміщенні Національного музею Тараса Шевченка до 7 грудня (щоденно з 1000 до 1800, вихідний день – понеділок, останній четвер місяця – вхід безкоштовний, остання п’ятниця місяця – санітарний день). Тел. для довідок: (044) 234-40-39.

 

версія для друку