українська російська англійська
Мінагрополітики: Розпочато децентралізацію структури ДП "Укрспирт"
28.11.2014 | 11:54
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Оголошений Урядом курс на децентралізацію одним із перших буде втілений у структурі Державного підприємства «Укрспирт». За інформацією підприємства, численні зустрічі з колективами заводів, представниками місцевих громад та органів державної влади дозволили систематизувати усі побажання та бачення, і окреслити шляхи для розширення автономії заводів відповідно до чинного законодавства. 

Першим кроком до децентралізації структури ДП «Укрспирт» стане розширення повноважень керівництва на місцях у вирішенні управлінських та фінансово-господарських питань. У той час як ДП «Укрспирт» залишає за собою контроль за діяльністю суб’єктів господарювання.

Таке рішення має цілий ряд переваг: розширення автономності суб’єктів господарювання, наповнення місцевих бюджетів, сталий діалог з місцевими громадами та владою, узгодженість з урядовим курсом, що сприятиме проведенню реформ.

ДП «Укрспирт» неодноразово виступало за публічність та прозорість роботи державних підприємств. Саме такий підхід дозволяє йому розкривати свій потенціал та досягнути більш ніж п’ятикратного зростання основних фінансово-економічних показників за ІІ та ІІІ квартали 2014 року.

«Децентралізація – один з найбільш ефективних способів забезпечити публічність та прозорість роботи підприємства», - зазначає генеральний директор Михайло Лабутін та додає, що місцеві громади зможуть відчути вигоду від роботи легальних підприємств у своїй місцевості, а це у свою чергу підвищить їх інтерес до боротьби з тіньовим сектором економіки, і нелегальним обігом спирту та іншої підакцизної продукції у тому числі. 

версія для друку