українська російська англійська
Фахівці Мінагрополітики ознайомилися із роботою фермерських господарств Польщі
28.11.2014 | 12:25
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Фахівці Міністерства аграрної політики та продовольства України та Держветфітослужби України у рамках робочого візиту до Польщі ознайомилися із досвідом роботи сімейних фермерських господарств, що наразі є найбільш розвиненими формами підприємництва у галузі сільського господарства Польщі.

Зокрема, українська делегація відвідала сімейну ферму, розташовану у 100 км від Варшави. Господарство було засновано наприкінці 90-х років та наразі налічує 100 корів. Умови утримання тварин, а також доїння та зберігання молока відбувається виключно відповідно до вимог ЄС, що постійно перевіряється офіційними ветеринарами та фахівцями компанії «Danone», як закупівельника виробленої продукції.

У розмові з українськими фахівцями, власниками ферми було зазначено, що одним із ключових стимулів для розвитку ферми стало надання пільгових кредитів та можливість залучення фінансової підтримки із спеціальних сільськогосподарських фондів. Крім того, суттєву допомогу у веденні господарства надає впровадження Урядом Польщі низки державних програм, зокрема, «Молодий фермер». Зазначені заходи дають змогу отримувати консультації щодо заснування господарства, його утримання, режиму оподаткування та залучати кредити за спеціальними пільговими умовами.

версія для друку