українська російська англійська
Понад 662 тис. переселенців уже звернулися до управлінь Пенсійного фонду за переведенням пенсій
28.11.2014 | 16:35
Прес-служба Пенсійного фонду

Призначення та перерахунок пенсій, а також виплата пенсій переселенцям із  територій, не підконтрольних українській владі у Донецькій та Луганській областях, були основними темами  розмови 28 листопада ц.р. під час прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України, в якій взяла участь заступник Голови правління Пенсійного фонду України Валентина Никитенко. Упродовж двох годин на пряму лінію із своїми запитаннями звернулися 25 громадян.

На брифінгу перед початком прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України заступник Голови правління Пенсійного фонду України Валентина Никитенко повідомила, що на 1 січня ц.р. на обліку в органах Пенсійного фонду України в Донецькій та Луганській областях  налічувалося понад 2,1 млн. пенсіонерів (1392,4 тис. осіб – на Донеччині,  730,3 тис. – на Луганщині). Із них 1,2 млн. мешкали на територіях, які нині непідконтрольні українській владі.

Сьогодні вже 662,4 тис. вимушених переселенців звернулися до органів Пенсійного фонду України для переведення пенсій за новим місцем проживання.

Щоб вирішити питання про виплату пенсії за місцем фактичного перебування (проживання) за межами тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, пенсіонерові слід особисто звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем фактичного перебування (проживання), надати заяву про запит пенсійної справи і довідку про взяття на облік як тимчасово переміщеної особи, яка видається управлінням соцзахисту відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 509.

Особи, яких уже взято на облік в управлінні Пенсійного фонду за новим місцем проживання, мають до 31 грудня ц.р. отримати в органі соцзахисту довідку відповідно до постанови КМУ № 509. У такому разі  пенсійні виплати їм здійснюватимуться без перерв і в наступні місяці. 

Виплату пенсій мешканцям Донецької та Луганської областей, котрі залишилися у непідконтрольних українській владі населених пунктах, буде проведено негайно після звільнення відповідних територій.

Довідково

25 листопада ц.р., відповідно до поденного графіка, Пенсійний фонд України завершив фінансування виплати пенсій у поточному місяці. На фінансування пенсій у листопаді спрямовано 20,7 млрд. грн.

За оперативними даними, за січень – листопад  ц.р. пенсійні виплати в Україні профінансовано на 219,1 млрд. грн.

 

версія для друку