українська російська англійська
У МОН відзначили переможців Всеукраїнського конкурсу уроків з попередження та подолання насильства щодо дітей
28.11.2014 | 17:18
Прес-служба Міністерства освіти і науки

28 листопада 2014 року в Міністерстві освіти і науки України відбулася церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу уроків із питань попередження та подолання домашнього насильства щодо дітей та насильства в школах в рамках Проекту Ради Європи «Зміцнення та захист прав дітей в Україні.

У заході взяли участь директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки Юрій Кононенко, керівник проекту Ради Європи «Зміцнення та захист прав дітей в Україні» Ігор Гуцуляк, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Раїса Євтушенко, вчителі загальносередніх навчальних закладів.

Під час урочистостей директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко підкреслив важливість проведення роботи з питань попередження та подолання домашнього насильства щодо дітей і насильства в школах і подякував представникам проекту Ради Європи «Зміцнення та захист прав дітей в Україні» за організацію конкурсу.

Окрім цього, Юрій Кононенко зазначив, що Міністерство разом із своїми партнерами Ради Європи реалізує багато проектів, які мають велике значення для освіти, особливо в ці складні для України часи, коли у зв’язку з соціально-політичною ситуацією, подіями в Криму та на Донбасі, в країні з’явилося безліч випадків порушень прав дітей.

Керівник проекту Ради Європи «Зміцнення та захист прав дітей в Україні» Ігор Гуцуляк повідомив, що сьогодні 40% дорослих людей заявляють, що зазнавали насильства в дитинстві, тому важливо, щоб українські діти стали більш свідомими в своїх правах, гідності та визначенні місця в житті. Він також зазначив, що багато українських дітей стали жертвами політичних подій та воєнних дій, зокрема, в Криму та на Донбасі відомі випадки насильств, у тому числі сексуальних, а також випадки залучення неповнолітніх до збройних формувань тощо. Ігор Гуцул нагадав, що конкурс серед педагогів відбувається в рамках руху «16-ти днів проти насильства», що проходить кожного року та всіляко підтримується Радою Європи, та в цьому році відзначають пам’ятну дату – 25 років Конвенції ООН з прав дитини. За його словами, вчитель – це та фронтова лінія, яка безпосередньо стикається з насильством дітей, і в цьому конкурсі педагогами напрацьовано інструменти, які можуть бути використані їхніми колегами в якості кращих прикладів боротьби з дитячим насильством в Україні.

Голова журі конкурсу, головний консультант Інституту законодавства ВР України Олег Муза привітав переможців конкурсу та подякував за їхню педагогічну майстерність, бо кожен вчитель, за його словами, є сподвижником кращих людських ідеалів.

Нагадаємо, що Всеукраїнський конкурс уроків та виховних заходів для учнів 5-11 класів з питань попередження та подолання домашнього насильства щодо дітей та насильства в школах, що реалізовувався за фінансової підтримки Уряду Королівства Норвегії,  походив з 15 жовтня до 28 листопада 2014 року. Конкурс відбувався у два етапи. На першому етапі здійснювався відбір планів-конспектів уроків чи виховних заходів. Під час першого етапу конкурсна комісія відбирала 20 кращих планів-конспектів. На другому етапі журі оцінювало проведення вчителем уроку чи виховного заходу.

За результатами проведених уроків переможцями стали:

Пяста Оксана Михайлівна, урок «Мій улюблений світ без насильства» (9 кл.);

Товстік Інна Володимирівна, Нагінайлова Наталія Валентинівна, урок «Любити не можна бити» (5-6 кл.);

Милованова Тетяна Юріївна, урок «Протидія виявам агресії і насилля в учнівському середовищі» (5 кл.)

 

 

версія для друку