українська російська англійська
До 200-річчя від дня народження Т. Шевченка презентовано унікальне видання "Кобзаря"
28.11.2014 | 17:41
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулась презентація ювілейного видання «Кобзаря», присвяченого 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

За словами упорядника видання, мовознавця Миколи Зубкова, це видання «Кобзаря» є унікальним тому, що тут зібраний весь поетичний спадок Тараса Шевченка. Крім того, у збірку включені малюнки поета, його листи та автографи. Також у видання були додані примітки та пояснення стосовно історичних подій та персоналій, про яких йде мова у поезіях Шевченка.

«Це видання «Кобзаря» - данина видатній постаті Тараса Шевченка. На сьогоднішній день тут зібрана вся творчість поета, весь його спадок. Шевченкову велич та значення важко переоцінити, і ми всі звертаємося до його творчості. І коли у домі поруч лежать Біблія та том «Кобзаря» - це є знаком великої шани та любові до поета. У кожного народу – свої пророки та поводирі , які словом змогли підняти націю. У нашого народу це – Тарас Шевченко, який був і школою, і наукою, і історією для багатьох поколінь», - зазначив мовознавець.

На упорядкування збірки Микола Зубков присвятив 8 років, і наразі видання «Кобзаря» збільшилося на 20% завдяки тому, що у твори було долучено рядки поезій, раніше вилучених за ідеологічних причин царською та радянською цензурою.

 

 

версія для друку