українська російська англійська
У Міноборони нагородили медика, який протягом чотирьох діб евакуював понад 600 поранених з Іловайського котла
29.11.2014 | 17:33
Прес-служба Міністерства оборони

Сьогодні, 29 листопада, в Міністерстві оборони України нагородили капітана медичної служби Андрія Садовника, який у складі 61 мобільного госпіталю протягом чотирьох діб евакуював понад 600 поранених та полонених українських військовослужбовців з Іловайського котла.

Зокрема, за виявлений героїзм під час виконання спеціальних завдань у ході проведення АТО, зразкове виконання військового обов’язку, вірність Військовій присязі та військовий професіоналізм заступник Міністра оборони України – керівник апарату Петро Мехед вручив капітану медичної служби Андрію Садовнику заохочувальну відзнаку Міністерства оборони України медаль «Знак пошани».

«Я перебував у складі групи, яка протягом чотирьох діб евакуйовувала та надавала допомогу тим, хто був поранений або потрапив до полону під час виходу сил АТО з оточення в районі Іловайська і Старобешево, – поділився спогадами капітан медичної служби Андрій Садовник. – У моїй колоні лікарем за фахом був лише я. Згодом в останній день евакуації мені допомагав земляк-одесит медик Юрій Марченко. Про нагороди тоді навіть не замислювався, прагнув лише допомогти своєму народу, своїй країні, в якій сьогодні доволі непроста ситуація».

Окремі слова вдячності Петро Мехед висловив Народній артистці України Оксані Білозір, яка від імені українського Уряду проводить перемовини про звільнення наших полонених. «Андрій Садовник – це людина воїн, людина герой. Такі люди є прикладом для всіх українців. Я свого часу під час Афганської війни допомагала тим українцям, які нині є батьками тих молодих людей, які сьогодні захищають нашу незалежність, – зазначила Народна артистка України співачка Оксана Білозір. – Сьогодні проводиться величезна робота, спрямована на звільнення наших військових, які опинилися в полоні. Ми робитимемо все залежне від нас, допоки не буде звільнено останнього нашого полоненого. Тож, ми об’єдналися в одну велику групу «Патріот», яка поєднала в собі багато волонтерських рухів. Це буде новий прорив, нова сконцентрована робота, яка матиме важливі результати для нашої країни».

У підсумку заступник Міністра оборони України – керівник апарату Петро Мехед зауважив: «Ми повинні пам’ятати всіх наших хлопців, які склали голови за нашу незалежність. Такі герої  – це і є наше майбутнє».

 

версія для друку