українська російська англійська
Арсеній Яценюк висловив співчуття у зв'язку зі смертю Євгена Сверстюка
02.12.2014 | 07:50
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Пішов з життя Євген Олександрович Сверстюк – великий українець і видатний громадянин. Згасла одна з найяскравіших зірок у сузір’ї українського шестидесятництва – покоління мужніх, які стали у проломі за рідну землю, мову, за людську гідність. І сповна заплатили за свою незламність – забороною на професію, гоніннями, роками заслань і таборів.

Усі свої таланти і покликання – письменника і вченого, правозахисника і філософа, журналіста і церковного діяча – Євген Олександрович спрямовував на служіння Україні. Останні п’ятдесят років історії України – це також і історія боротьби, самопожертви і творчості Євгена Сверстюка. Від виступу проти дискримінації української культури кінця 1950-х – початку 1960-х і до Ініціативи 1-го грудня, спрямованої на відстоювання свободи і людського духу, Євген Олександрович залишався взірцем самовідданості й високої громадянськості для мільйонів українців.

Пам'ять про нього завжди житиме у його справах і книгах, у його учнях і послідовниках, у наших серцях.

Земний уклін його пам’яті, глибокі і щирі співчуття всім, хто його знав і любив, для кого він служив прикладом для наслідування.

 

Прем’єр-міністр України                                                         Арсеній ЯЦЕНЮК

 

 

 

версія для друку