українська російська англійська
Мінсоцполітики: Вдосконалено систему діяльності органів опіки та піклування
02.12.2014 | 09:33
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.10.2014 № 624, яка вступила в дію 28 листопада, внесено низку суттєвих змін до постанови Уряду від 24.09.2014 № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини».

Зокрема, вдосконалено механізм взаємодії органів опіки та піклування з іншими суб’єктами соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю щодо захисту прав дитини і підтримки сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. А також розширено повноваження Комісії з питань захисту прав дитини для вдосконалення діяльності органів опіки та піклування з профілактики соціального сирітства, надання сім’ям з дітьми якісних соціальних послуг, спрямованих на підтримку виховної функції сім’ї.

На Комісію покладено такі завдання:

– вирішення питання щодо організації соціального супроводу сім’ї, у якій порушуються права дитини, зокрема, з метою убезпечення влаштування дитини до інтернатного закладу, надання сім’ї соціальних послуг відповідно до потреб;

– затвердження індивідуального плану соціального захисту кожної дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах, з чітким  визначенням переліку суб’єктів соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, долучених до виконання цього плану, та контролем за виконанням його пунктів;

  направлення батьків, які неналежно виконують батьківські обов’язки, для проходження індивідуальних корекційних програм до суб’єктів соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, які відповідно до компетенції розробляють та впроваджують такі програми.

Змінами передбачено забезпечення інформування органу опіки та піклування усіма суб’єктами соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю не тільки про дітей, права яких порушуються, але й про сім’ї з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, та у яких існує ймовірність того, що права дитини недостатньо забезпечуються її батьками або якщо існує така негативна перспектива на майбутнє.

При цьому орган опіки та піклування відтепер має змогу організовувати роботу щодо соціальної підтримки та допомоги таким сім’ям шляхом залучення до цього відповідних суб’єктів соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю.

Окрім того, введено нову підставу для набуття статусу позбавлених батьківського піклування дітьми, батьки яких не можуть виконувати свої батьківські обов’язки з причин, які неможливо з’ясувати у зв’язку із проведенням АТО або тимчасовою окупацією.

Відтепер такі діти зможуть тимчасово отримувати гарантований державою захист та підтримку.

Також змінами передбачено алгоритм дій щодо захисту прав дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із Криму та районів проведення антитерористичної операції.           

версія для друку