українська російська англійська
Юрій Продан поінформував про ситуацію щодо забезпечення країни електроенергією
02.12.2014 | 14:53
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Під час брифінгу, який відбувся 2 грудня, Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан роз’яснив ситуацію, яка склалася  щодо забезпечення країни енергоресурсами. Зокрема, повідомив, що ДП «НЕК «Укренерго» 2 грудня 2014 року о 7.39 застосувало графіки аварійних відключень в обсязі 2800 МВт – на величину дисбалансу потужності в ОЕС України.

Дисбаланс утворився внаслідок аварійного ремонту енергоблока 3 на Запорізькій АЕС, а також  недостатніх  запасів вугілля на складах теплоелектростанцій. Міністр наголосив, що ситуація ускладнилася у зв’язку із значним зниженням в Україні температури повітря.

Юрій Продан зазначив, що ситуація перебуває під контролем, здійснюється ремонт енергоблока, який буде завершено до 5 грудня,  і, відповідно,  до п’ятниці ситуацію з енергопостачанням  буде врегульовано.

Міністр прокоментував питання щодо постачання газу та  вугілля до України. Наголосив, що протягом грудня буде закуплено 1 млрд. куб. метрів російського газу.

Щодо можливостей імпорту електроенергії з метою забезпечення надійної роботи ОЕС України, Міністр наголосив, що  поставки електроенергії до України може здійснювати або державна компанія, або будь-яка інша компанія, яка діє на енергоринку України та може в стислі терміни забезпечити імпорт електроенергії для  потреб споживачів.

 

Довідково

Графіки аварійних відключень застосовано відповідно до «Інструкції про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання» (зареєстрована в Міністерстві юстиції України 19.02.2007 р. за №151/13418) у зв’язку із необхідністю забезпечити надійну роботу об’єднаної енергосистеми України в умовах дисбалансу між виробництвом та споживанням електроенергії (потужності), для запобігання порушення гранично-допустимих режимів роботи гідроелектростанцій та водосховищ України та для виключення порушення узгодженого графіка перетоків електроенергії з енергооб’єднанням країн СНД та Балтії.

 

версія для друку