українська російська англійська
Мінагрополітики: Схвалено Плани імплементації деяких актів законодавства ЄС
02.12.2014 | 17:30
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ І ПРОДОВОЛЬСТВА

Урядом України схвалено Плани імплементації деяких актів законодавства ЄС, розроблених Міністерством аграрної політики і продовольства України.

Відповідне рішення схвалено розпорядженням Кабінету Міністрів України 26 листопада 2014 року та охоплює заходи з імплементації трьох основних законодавчих актів ЄС: Регламенту Ради ЄС щодо спільної організації ринку вина, Регламенту Комісії ЄС про встановлення деталізованих правил для імплементації Регламенту Ради ЄС про спільну організацію ринку вина та програм державної підтримки, торгівлю з третіми державами, виробничим потенціалом, щодо контролю в секторі вина та Регламенту Європейського Парламенту і Ради ЄС щодо відстеження і маркування генетично модифікованих організмів.

Зокрема, основним завданням Планів імплементації регламентів щодо вина є врахування в національному законодавстві України положень в частині визначення заходів щодо енологічних практик, правил походження, географічних зазначень, традиційних назв, а також правил щодо потенційного виробничого потенціалу. Зокрема, питань культивації, визначення заходів контролю у сфері виноградарства для підтримки вітчизняної виноробної галузі, а також збільшення експортного потенціалу України на ринку ЄС.

У свою чергу, План імплементації Регламенту щодо генетично модифікованих організмів спрямований на удосконалення системи відстеження товарів, що складаються або містять ГМО, а також продуктів харчування та кормів, зроблених з ГМО, в цілях полегшення вилучення таких товарів з обігу та надання споживачам найбільш повної інформації щодо генетично модифікованих продуктів та кормів.

Ознайомитись із відповідними документами можна на сайті Мінагрополітики України в розділі «Відділ міжнародної інтеграції в сфері технічного регулювання, санітарних та фітосанітарних заходів в АПК».

 

версія для друку