українська російська англійська
Державний бюджет на 2015 рік має ґрунтуватися на основі реформ у соціальній, бюджетній і податковій сферах
04.12.2014 | 09:13
Прес-служба Міністерства фінансів

3 грудня Міністр фінансів України Наталія Яресько, а також Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус, Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі дали спільний брифінг для представників ЗМІ та розповіли про свої перші кроки у складі Уряду.

Насамперед Наталія Яресько подякувала Президенту України Петру Порошенку, Прем'єр-міністру Арсенію Яценюку, а також Парламенту України за те, що довірили таку важливу місію у критичний для держави час.

Разом із тим, очільник Мінфіну зазначила, що завдяки успішному відновленню співпраці із міжнародними організаціями, такими як Світовий банк, МВФ, ЄБРР, Україна отримала 9 млрд. дол. допомоги. Крім того, Наталія Яресько розповіла про наміри, щоб Місія МВФ якомога швидше змогла розпочати роботу в Україні.

«Ми дуже вдячні за фінансову підтримку, яку надають нам наші партнери. Щоб всі зрозуміли ситуацію, в якій ми перебуваємо, у нас є 14 млрд. дол. боргів за різними виплатами. Враховуючи нинішнє становище Україні, економіка продовжує надавати прибуток, щоб ми могли проводити виплати, зокрема, соціальні, а також на всі державні витрати. Хочу віддати належне попередньому Уряду: цього року збори податків збільшилися на 5%. Ми розглядаємо цю ситуацію тверезо і пишаємося, що працюємо в дуже технократичному Уряді, який направлений на те, щоб працювати в реальному часі і на реальні зміни», - запевнила Наталія Яресько.

Міністр також розповіла про роботу над проектом Державного бюджету на 2015 рік, який має ґрунтуватися на змінах у бюджетній і податковій політиці: «Ми маємо намір ухвалити бюджет до кінця цього року. Отже, ми все робимо на підставі реформ у соціальній, бюджетній і податковій сферах, які розробляли попередні урядовці, і багато людей, які досі залишаються в Уряді. І під словом урядовці я маю на увазі не лише Міністрів, а талановитих і відданих людей, які працюють».

Коментуючи податкову реформу, Наталія Яресько зазначила, що із запропонованими змінами українці вже знайомі. 

«Йдеться про спрощення податків, про детінізацію економіки і збільшення доходів через стандартні застосування правил і верховенство права. Ми будемо заохочувати і фізичних, і юридичних осіб, щоб вони справно платили податки – це буде стосуватися усіх рівною мірою», - пояснила Міністр фінансів.

 

версія для друку