українська російська англійська
ДАІ має намір перейняти європейський досвід щодо застосування санкцій до порушників-іноземців, які не сплатили штраф
04.12.2014 | 11:44
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ

«На форумах автомобілістів часто обговорюється питання про те, які наслідки можуть мати несплачені штрафи, «зароблені» в країнах Євросоюзу, та чи будуть потім проблеми з відкриттям Шенгенської візи, якщо залишити такий штраф у боргах», – розповідає начальник Департаменту ДАІ Анатолій Сіренко.

«Водночас іноземці, які порушують Правила дорожнього руху на території України, абсолютно не переймаються такими питанням, оскільки добре знають, що легко залишать нашу державу, попри наявний штраф ДАІ, та не матимуть проблем з повторним в’їздом.

Наразі, без змін у діюче законодавство, важелі впливу на цю ситуацію знайти важко. Проблему слід вирішувати у співпраці з Державною міграційною та прикордонною службами.

Фахівці ДДАІ МВС України працюють над пропозиціями щодо внесення змін до відповідних нормативно-правових актів.

Пропонується, що в разі реалізації таких змін, прикордонники отримають доступ до інформації щодо несплачених штрафів. При виїзді іноземних громадян, які вчинили на території України порушення законодавства у сфері безпеки дорожнього руху та були піддані адміністративному стягненню у вигляді штрафу, але не сплатили його, іноземці  попереджатимуться про неможливість повторного в’їзду в Україну до перерахування суми штрафу до Державного бюджету України.

Начальник Департаменту ДАІ Анатолій Сіренко пропонує оснастити  прикордонні пункти мобільними терміналами для надання можливості таким особам оплатити штраф одразу при виїзді з країни.

Вирішивши питання стягнення штрафів з порушників-іноземців, перспектива надходження яких до української скарбниці наразі залежить виключно від їх совісті, країна отримає додаткове поповнення бюджету, що досить актуально за нинішньої економічної ситуації.

 

 

версія для друку